Երևանի քաղաքապետարանը մեծացնում է բեռնատարների և բետոնախառնիչների նկատմամբ տուգանքի չափը
Ոչ սահմանված վայրում աղբ թափելու համար տուգանքի չափն էապես կմեծանա, տեղեկացնում են Երևանի քաղաքապետարանից։
«Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնած օրենսդրական փոփոխությունների փաթեթն առաջիկայում կդրվի շրջանառության մեջ: Աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը հանձնարարել է քայլեր ձեռնարկել նաև քաղաքը մշտապես աղտոտող բեռնատարների և բետոնախառնիչների խնդիրը ևս կանոնակարգելու նպատակով՝ ավելացնելով տուգանքների չափը:
Օրենսդրությամբ երթևեկելի հատվածի աղտոտումը սահմանում է 30000 դրամ տուգանք, որի իրականացման պատասխանատուն ՀՀ ՃՈ-ն և պարեկային ծառայությունն են»,- նշված է քաղաքապետարանի հաղորդագրությունում:

Мэрия Еревана повысит размер административных штрафов за загрязнение города
Размер административного штрафа за выброс мусора в непредусмотренных для этого местах будет существенно увеличен, сообщает мэрия Еревана.
«В ближайшее время будет введен в обращение инициированный мэрией Еревана пакет законодательных изменений. В ходе очередного рабочего совещания мэр Грачья Саркисян поручил предпринять шаги для решения проблемы постоянно загрязняющих город грузовиков и бетономешалок, увеличив также размер штрафа.
Согласно законодательству, за загрязнение проезжей части установлен административный штраф в размере 30 000 драмов, ответственным за взыскание которого являются Дорожная полиция и патрульная служба», - отмечается в сообщении мэрии.