«Atlantic Records Russia» լեյբլի հետ համագործակցած երգիչների համերգը չեղարկվել է․ Կազմակերպիչ
Հոկտեմբերի 23-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կայանալիք համերգը, որը բողոքի մեծ ալիք էր բարձրացրել հանրության շրջանում, չեղարկվել է։ Այս մասին Tert.am-ին հայտնել է համերգի կազմակերպիչներից մեկը։
«Այդ համերգին որևէ ադրբեջանցի երգիչ ելույթ չէր ունենալու, սակայն ավելորդ խոսակցություններից խուսափելու համար որոշեցինք չեղարկել համերգը։ Համերգին պետք է ելույթ ունենային «Andro»-ն և «The Limba»-ն, ովքեր աշխատել են Atlantic Records Russia լեյբլի հետ, որի հետ համագործակցել են նաև ադրբեջանցի երգիչներ»,- ասել է նա։
Հարցին՝ Էմին Ագալարովը, ով ժամանակին եղել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի փեսան, ի՞նչ կապ ունի  Atlantic Records Russi-ի հետ, կազմակերպիչը նշեց․
«Ինչքան գիտեմ՝ տնօրենն է։ Այդ երգիչները, ովքեր պետք է ելույթ ունենային Հայաստանում, ժամանակին աշխատել են այդ լեյբլի հետ, նաև որոշ ադրբեջանցի երգիչների հետ։ Ընդ որում ՝այդ լեյբլի հետ աշխատել են նաև շատ հայ երգիչներ։ Ամեն դեպքում ավելորդ խոսակցություններից խուսափելու պատճառով, որոշել ենք չեղարկել համերգը», - ասել է նա։

Концерт сотрудничавших с лейблом «Atlantic Records Russia» певцов отменен – организатор
Предусмотренный 23 октября в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна концерт, вызвавший волну протеста среди граждан Армении, отменен. Об этом сообщил Tert.am один из организаторов концерта.
«На этом концерте не планировалось выступление ни одного азербайджанского певца, однако во избежание лишних разговоров, мы решили отменить концерт. На концентре должны были выступить «Andro» и «The Limba», работавшие с лейблом «Atlantic Records Russia», с которым сотрудничали также азербайджанские исполнители», - сказал он.
На вопрос, какую связь имеет с лейблом «Atlantic Records Russia» Эмин Агаларов, который в свое время был зятем Ильхама Алиева, организатор отметил:
«Насколько я знаю, он директор. Певцы, которые должны были выступить в Армении, в свое время сотрудничали с этим лейблом, а также с некоторыми азербайджанскими исполнителями. Причем, с этим лейблом работали также многие армянские певцы. Во всех случаях, мы решили отменить концерт, чтобы избежать лишних разговоров», - сказал он.