«Երկու տարի խնդրեցինք ու պահանջեցինք, որ խոսեն, պատմեն ողջ իրականությունը, բայց ապարդյուն. Թող պատրաստվի Օնիկ Գասպարյանը․․․» ․ Արթուր Ղազինյան
30/08/2022 18:15
ԱԺ նախկին պատգամավոր Արթուր Ղազինյանն անդրադարձել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախկին նախարար-Պաշտպանության բանակի նախկին հրամանատար, Արցախի Հանրապետության նախագահի գործող գլխավոր խորհրդական Միքայել Արզումանյանի ձերբակալությանը․
«Արցախի ՊԲ նախկին հրամանատարին ձերբակալելու և «Շուշին հանձնելու» համար մեղադրանք առաջադրելու մասին կարելի է ասել հետևյալը. արդար է:
Ջունգլիի կանոններով՝ եթե դու չես անում, քեզ են անում:
Երկու տարի խնդրեցինք ու պահանջեցինք, որ խոսեն, պատմեն ողջ իրականությունը, բայց ապարդյուն. ձայն բարբառոյ հանապատի:
Դավաճանության ու պարտության մեղավորներ են նշանակվում բարձրաստիճան զինվորականները, այսինքն՝ բանակը, այսինքն՝ զինվորները:

Два года мы просили и требовали, чтобы заговорили, рассказали всю правду, но тщетно: пусть готовится Оник Гаспарян – Артур Казинян
Бывший депутат парламента Армении Артур Казинян обратился к задержанию экс-министра обороны Арцаха, бывшего командующего Армией обороны Республики Арцах, действующего главного советника президента Микаела Арзуманяна.
«О задержании бывшего командующего Армией обороны Арцаха и предъявлении обвинения «в сдаче Шуши» можно сказать следующее: справедливо.
По закону джунглей: если ты не сделаешь, то сделают тебя.
Два года мы просили и требовали, чтобы заговорили, рассказали всю правду, но тщетно – глас вопиющего в пустыне.
Виновными в предательстве и поражении назначаются высокопоставленные военные, то есть – армия, то есть – солдаты.