Ավետիք Չալաբյանի կալանավորման դեմ վերաքննիչ բողոքի քննությունն ավարտվեց
Հասարակական-քաղաքական գործիչ Ավետիք Չալաբյանի պաշտպանները նրան կալանավորելու որոշման դեմ վերաքննիչ բողոք են ներկայացրել, որի քննությունն արդեն ավարտվել է։
Պաշտպանները դատական նիստի ընթացքում նշել են, որ Ավետիք Չալաբյանին կալանքի տակ պահելու ոչ մի փաստական և իրավական հիմք չկա, չկա նաև գեթ մեկ փաստ, որ ազատության մեջ գտնվելով՝ Չալաբյանը կարող է խոչընդոտել գործի քննությանը։
Բողոքի քննության ընթացքում դատախազը չի առարկել Չալաբյանի նկատմամբ գրավ կիրառելուն՝ նշելով, որ խափանման միջոց գրավը կարող է երաշխավորել Ավետիք Չալաբյանի պատշաճ վարքագիծը:
Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ դատավոր Ռուզաննա Բարսեղյանի նախագահությամբ, հեռացել է խորհրդակցական սենյակ՝ հասարակական-քաղաքական գործիչ Ավետիք Չալաբյանին կալանավորելու որոշման դեմ բողոքի վերաբերյալ որոշում կայացնելու։

Апелляционный суд завершил рассмотрение жалобы на решение об аресте Аветика Чалабяна
В Апелляционном уголовном суде завершилось рассмотрения апелляционной жалобы адвокатов на решение суда первой инстанции об аресте общественно-политического деятеля Аветика Чалабяна.
Защитники отметили в ходе заседания, что нет никакого фактического и правового основания для содержания Аветика Чалабяна под стражей, нет также ни единого факта, что находясь на свободе, Аветик Чалабян может воспрепятствовать расследованию дела.
В ходе рассмотрения жалобы прокурор не возражал против применения залога в   отношении Аветика Чалабяна, отметив, что мера пресечения в виде залога может гарантировать надлежащее поведение Аветика Чалабяна.
Апелляционный уголовный суд под председательством Рузанны Барсегян удалился в совещательную комнату для принятия решения.