Գլխավոր դատախազը պետք է լինի ոչ թե Նիկոլ Փաշինյանի անձնական օգտագործման դատախազը, այլ հայ հասարակության դատախազը․ զոհված զինծառայողի հայր
30/08/2022 17:38
Գլխավոր դատախազության շենքի մոտ շարունակվում է 44-օրյա պատերազմում զոհված զինծառայողների ծնողների բողոքի ակցիան՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ձերբակալելու պահանջով։
Ծնողներն ընդգծում են՝ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի պաշտոնավարմանն օրեր են մնացել, այդ ընթացքում նա կարող է փրկել իր պատիվը, խուսափել դավաճանի պիտակից՝ կայացնելով սպասված որոշումն ու ձերբակալելով Նիկոլ Փաշինյանին։
«Գլխավոր դատախազը ոչ թե պետք է լինի Նիկոլ Փաշինյանի անձնական օգտագործման դատախազը, այլ հայ հասարակության դատախազը: Նա այսօր ծառայում է Նիկոլ Փաշինյանին: Արթուր Դավթյանն ունի երկու օր ժամանակ՝ իր և իր ընտանիքի վրայից դավաճանի պիտակը հեռացնելու համար:
Եթե նա ձերբակալի դավաճանին, կարող է փրկվել: Հակառակ դեպքում նրանց անունը հայոց պատմությամ մեջ մնալու է որպես դավաճան»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց պատերազմում նահատակված Մխիթար Գալեյանի հայրը` Գարիկ Գալեյանը:

Генпрокурор должен служить армянскому обществу, а не быть прокурором личного пользования Никола Пашиняна – отец погибшего военнослужащего
30/08/2022 18:19
Родители погибших в 44-дневной войне военнослужащих продолжают акцию протеста с требованием арестовать премьер-министра Никола Пашиняна перед зданием генеральной прокуратуры Армении.
Родители подчеркивают, что до истечения срока полномочий генерального прокурора Артура Давтяна остались считанные дни и он еще может спасти свою честь и избежать клейма предателя, приняв долгожданное решение и арестовав Никола Пашиняна.
«Генпрокурор должен быть не прокурором личного пользования Никола Пашиняна, а служить армянскому обществу. Сегодня он служит Николу Пашиняну. У Артура Давтяна есть два дня, чтобы смыть с себя и своей семьи клеймо предателя.
Если он арестует предателя, то может спастись. В противном случае их имена останутся в армянской истории как имена предателей», - заявил в беседе с журналистами отец погибшего военнослужащего Мхитара Галеяна Гарик Галеян.