Արցախն Ադրբեջանի կազմում միայն մեկ ապագա ունի՝ հայաթափում, կործանում,  ցեղասպանություն․ Արցախի ԱԳՆ
Արցախի ԱԳ նախարար Դավիթ Բաբայանը հայտարարել է՝ Արցախն Ադրբեջանի կազմում միայն մեկ ապագա ունի՝ հայաթափում, կործանում և ցեղասպանություն։
«Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հաջիևը հայտարարել է, որ ադրբեջանցիներն ու հայերը կարող են ապրել կողք կողքի՝ որպես մեկ երկրի քաղաքացի։
Նախևառաջ, հայերն ու ադրբեջանցիները կարող են ապրել մեկ երկրի ներսում, բայց այդ երկիրը միայն երրորդ երկիր կարող է լինել, օրինակ` Ռուսաստան, ԱՄՆ, Շվեյցարիա և այլն։ Նման օրինակներ ունենք, չնայած Ադրբեջանն ամեն ինչ անում է, որպեսզի նույնիսկ երրորդ երկրում ադրբեջանցիները հայերի նկատմամբ թշնամանքով վերաբերվեն, և սա մենք տեսնում ենք ամենատարբեր երկրներում։
Բայց եթե տվյալ դեպքում խոսքը վերաբերում է Արցախին ու Ադրբեջանին, ապա մենք չենք կարող լինել Ադրբեջանի կազմում, քանի որ Արցախն Ադրբեջանի կազմում միայն մեկ ապագա ունի՝ հայաթափում, կործանում և ցեղասպանություն»,- հայտարարել է Դավիթ Բաբայանը։

Давид Бабаян: У Арцаха в составе Азербайджана только одно будущее – депортация, уничтожение и геноцид
Министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян заявил, что у Арцаха в составе Азербайджана только одно будущее – депортация, уничтожение и геноцид.
«Помощник президента Азербайджана Гаджиев сказал, что азербайджанцы и армяне могут жить бок о бок как граждане одной страны.
Во-первых, армяне и азербайджанцы могут жить в пределах одной страны, но этой страной может быть только третья страна. Таких примеров много, например, Россия, США, Швейцария и т.д. Но Азербайджан делает все, чтобы даже в таких странах азербайджанцы относились к армянам враждебно.
Но если в данном случае речь идет об Арцахе и Азербайджане, то мы не можем быть частью Азербайджана, потому что у Арцаха в составе Азербайджана только одно будущее: депортация, уничтожение и геноцид», - заявил Давид Бабаян.