Արցախից դեպի ՀՀ և հակառակ ուղղությամբ երթևեկությունն արդեն իրականացվում է այլընտրանքային երթուղով՝ շրջանցելով Բերձոր քաղաքը. Արցախի ՆԳՆ
31/08/2022 11:31
Արցախի ՆԳ նախարարության փրկարարներն ու ոստիկաններն  ուժեղացված ծառայություն են իրականացնում Ստեփանակերտ-Գորիս այլընտրանքային մայրուղու ճանապարհահատվածում: Այս մասին հայտնում են նախարարությունից։
ՆԳ նախարարությունն իրազեկում է, որ Արցախի Հանրապետությունից դեպի Հայաստանի Հանրապետություն և հակառակ ուղղությամբ երթևեկությունն արդեն իրականացվում է այլընտրանքային երթուղով՝ շրջանցելով Բերձոր քաղաքը:
Ստեփանակերտ-Գորիս նոր երթուղին, որը սկսվում է Շուշիի շրջանի Բերդաձորի ենթաշրջանի խաչմերուկից՝ օգոստոսի 30-ի ժամը 20:00-ից շահագործվում է:
Ճանապարհի երկայնքով տեղակայվել են ռուս խաղաղապահները: Այստեղ ուժեղացված ծառայություն են իրականացնում նաև ՆԳՆ ոստիկանության ճանապարհային ոստիկանները և ԱԻ պետական ծառայության փրկարարները՝ հսկելով քաղաքացիների անվտանգ ելումուտը

Движение из Арцаха в Армению и в обратном направлении уже осуществляется по альтернативному маршруту, в обход города Бердзор – МВД Арцаха
Спасатели и сотрудники полиции министерства внутренних дел Арцаха несут усиленную службу на участке альтернативной трассы Степанакерт-Горис, сообщает МВД Республики Арцах.
Движение из Республики Арцах в Республику Армению и в обратном направлении уже осуществляется по альтернативному маршруту, в обход города Бердзор.
Новый маршрут Степакерт-Горис, который начинается с перекрестка Бердадзорского подрайона Шушинской области, открыт с 20:00 часов 30 августа.
Российские миротворцы размещены вдоль дороги, усиленную службу несут также сотрудники Дорожной полиции МВД Арцаха и спасатели Государственной службы по чрезвычайным ситуациям, обеспечивая безопасный выезд и въезд граждан.