Երևանում ավտովթարի է ենթարկվել «Ինտերնյուս»-ի նախկին գլխավոր տնօրեն Մանանա Ասլամազյանը. նրա կյանքը փրկել չի հաջողվել
31/08/2022 11:50
Երեւանում ավտովթարից զոհվել է «Ինտերնյուս»-ի նախկին գլխավոր տնօրեն Մանանա Ասլամազյանը։
Shamshyan.com-ի տեղեկություններով՝  Ասլամազյանը մահացել է հիվանդանոցում։ Նրան Տեսլայով վրաերթի է ենթարկել 25-ամյա վարորդը
Նա Ռուսական հեռուստատեսության ակադեմիայի անդամ էր։ 2000 թվականից՝ Ռուսաստանի Դաշնության ֆեդերալ մրցակցային հանձնաժողովի անդամ էր՝ մամուլի, հեռուստառադիոհեռարձակման և զանգվածային լրատվության միջոցների գործերով։ Հանձնաժողովի կազմից հեռացվել է 2004 թվականին, Վլադիմիր Պոզների հետ միասին։ 2002 թվականին դարձել էր «Ռուսաստանի մեդիամենեջեր» մրցանակի դափնեկիր՝ «Մեդիաբիզնեսի զարգացման գործում հատուկ ծառայություն» անվանակարգում։
«Կրթված լրատվամիջոցներ» ֆոնդի նախկին ղեկավարն է։ Մանանա Ասլամազյանը Ռուսական հեռուստատեսության ակադեմիայի կողմից շրջանների հեռուստատեսության համար կադրեր նախապատրաստելու կարևոր դերի համար արժանացել էր հատուկ մրցանակի՝ «Ռուսական հեռուստատեսության զարգացման գործում անձնական ներդրման համար» վերտառությամբ։ Հարկադրված վտարանդիության մեջ ապրել է Ֆրանսիայում։ Վերջին շրջանում ապրում եւ աշխատում էր Հայաստանում։

В Ереване погибла бывший гендиректор «Интерньюс» Манана Асламазян
В Ереване погибла известный журналист, бывший гендиректор образовательного проекта «Интерньюс» Манана Асламазян.
По сведениям Shamshyan.com, Асламазян скончалась ночью в больнице, куда была доставлена после ДТП. На нее совершил наезд 25-летний водитель автомобиля «Tesla».
Манана Асламазян – член Академии Российского телевидения. С 2000 года – член Федеральной конкурсной комиссии Министерства Российской Федерации по делам печати, телерадиовещания и средств массовых коммуникаций (МПТР). Исключена из состава комиссии в 2004 году вместе с Владимиром Познером.
Она лауреат премии «Медиаменеджер России» 2002 года в специальной номинации «За особые заслуги в развитии медиабизнеса», бывший руководитель фонда «Образованные медиа». Была удостоена специального приза Академии Российского телевидения «За личный вклад в развитие российского телевидения» за важнейшую роль в подготовке кадров для регионального телевидения. Проживала в вынужденной эмиграции во Франции. В последнее время жила и работала в Армении.