Արցախի նախագահը Անտոնիա Արսլան հայ-իտալական կրթահամալիրում ներկա է գտնվել առաջին զանգի հանդիսավոր արարողությանը
01/09/2022 11:55
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը տիկնոջ՝ Քրիստինա Հարությունյանի հետ սեպտեմբերի 1-ին այցելել է մայրաքաղաքի Անտոնիա Արսլան հայ-իտալական կրթահամալիր ու ներկա գտնվել առաջին զանգի հանդիսավոր արարողությանը:
Երկրի ղեկավարը շնորհավորել է ուսուցիչներին և աշակերտներին Գիտելիքի օրվա և ուսումնական տարվա մեկնարկի առթիվ՝ մաղթելով նրանց հաջողություններ, աշխատասիրություն ու ամենայն բարիք:
Միաժամանակ նախագահը համոզմունք է հայտնել, որ աշակերտները կգործադրեն բոլոր ջանքերը անհրաժեշտ գիտելիքներ ու հմտություններ ձեռք բերելու ուղղությամբ, կդառնան գրագետ ու կիրթ մարդիկ, իրենց երկրի արժանի քաղաքացիներ, քանի որ նաև դրանով է պայմանավորված Արցախի ապագա հզորությունն ու զարգացումը:

Президент Арцаха присутствовал на церемонии Первого звонка в армяно-итальянском образовательном комплексе в Степанакерте
01/09/2022 11:22
1 сентября президент Республики Арцах Араик Арутюнян с супругой Кристиной Арутюнян посетил армяно-итальянский образовательный комплекс им. Антония Арслан в Степанакерте и присутствовал там на торжественной церемонии Первого звонка.
Глава государства поздравил учителей и учеников с Днем знаний и началом учебного года, пожелав им успехов, трудолюбия и всего наилучшего.
В то же время президент выразил уверенность, что учащиеся приложат все усилия для приобретения необходимых знаний и навыков, станут грамотными и образованными людьми, достойными гражданами своей страны, поскольку от этого также зависит будущая мощь и развитие Арцаха.