Արցախի կրթօջախներում այսօր նորից հնչում են առաջին զանգի ղողանջները՝ վկայելով արցախցու՝ հայրենիքն ապրեցնելու անդրդվելի կամքի մասին. Արթուր Թովմասյան
01/09/2022 11:24
Արցախի Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը Գիտելիքի, գրի և դպրության օրվա առթիվ ուղերձ է հղել։
«Գիտելիքի, գրի և դպրության օրվա առթիվ ամենաջերմ շնորհավորանքներն եմ հղում բոլորիդ:
Դժվարագույն ժամանակներ հաղթահարող Արցախի կրթօջախներում այսօր նորից հնչում են առաջին զանգի ղողանջները՝ վկայելով արցախցու՝ հայրենիքն ապրեցնելու անդրդվելի կամքի մասին, որովհետև հենց մանկաշատ հանրությունն է մեր հիմնասյունն ու ապագայի նկատմամբ հավատը:
Մեծագույն ցանկությունս և մաղթանքս է, որ մեկնարկած ուսումնական տարին չընդհատվի հանկարծ, որ խաղաղ բացվեն բոլոր առավոտները և մտահոգողը լինի միայն դասաշատ առօրյան:
Առանձնահատուկ սիրով եմ շնորհավորում բոլոր առաջինդասարանցիներին, կյանքի նոր փուլ մտնող առաջինկուրսեցիներին:
Թո՛ղ հստակ լինեն ձեր քայլերը և հարթ լինի ընտրած ճանապարհը:
Մեկ անգամ ևս լուսավոր ու խաղաղ օրերի հույսով և հավատով շնորհավորում եմ Գիտելիքի, գրի և դպրության տոն օրը:

В учебных заведениях Арцаха сегодня вновь звучит первый звонок, свидетельствуя о непреклонной воле арцахцев жить и созидать на своей Родине – Артур Товмасян
01/09/2022 13:19
Председатель Национального Собрания Республики Арцах Артур Товмасян направил послание по случаю Дня знаний, письменности и словесности, сообщает пресс-служба парламента Арцаха.
«Дорогие школьники и студенты,
Уважаемые учителя, представители сферы образования и науки,
Примите самые тёплые поздравления по случаю Дня знаний, письменности и словесности.
В учебных заведениях Арцаха – республики, переживающей трудные времена, сегодня вновь звучит первый звонок, свидетельствуя о непреклонной воле арцахцев жить и созидать на своей Родине, поскольку именно дети – наша опора и вера в будущее.
Моё величайшее желание, чтобы новый учебный год не прерывался, чтобы каждое утро было мирным, а поводом для беспокойства были бы только школьные будни.
С особой любовью и теплотой хочется поздравить всех первоклассников, первокурсников, вступающих в новый этап жизни.