Արթուր Թովմասյանն ընդունել է Համազգային հայ կրթական և մշակութային միության Կենտրոնական վարչության ատենապետ Զաքար Քեշիշյանին
Սեպտեմբերի 1-ին Արցախի խորհրդարանի ղեկավար Արթուր Թովմասյանն ընդունել է Համազգային հայ կրթական և մշակութային միության Կենտրոնական վարչության ատենապետ և Շուշիի «Վարանդա» երգչախմբի հիմնադիր, գեղարվեստական ղեկավար Զաքար Քեշիշյանին։
Արթուր Թովմասյանը ողջունել է պարոն Քեշիշյանին պատասխանատու պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ ՝ընդգծելով, որ Շուշիի «Վարանդա» երգչախմբի օրինակը Սփյուռքի կողմից Արցախում իրագործած աշխատանքներից լավագույնների շարքում է։
Հանդիպման ընթացքում ԱԺ նախագահը կիսվել է վերջերս Լիբանան և Կիպրոս կատարած այցերից ստացած տպավորություններով։
Զաքար Քեշիշյանը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և նշել, որ Արցախում են Շուշիի «Վարանդա» մանկապատանեկան և երիտասարդական պետական երգչախմբի 30-ամյակը նշելու նպատակով։ Այդ առիթով Ստեփանակերտում երգչախումբը իրականացնելու է համերգաշարեր։
Հանդիպմանը, որին ներկա էր ՀՅԴ Արցախի ԿԿ ներկայացուցիչ Արթուր Մոսիյանը, անդրադարձ է կատարվել Սփյուռքի ներուժի ներգրավմամբ Արցախում մշակութային կյանքի ակտիվացմանն ուղղված աշխատանքներին։

Артур Товмасян принял руководителя Центрального управления Армянского общенационального образовательного и культурного союза Закара Кешишяна
01/09/2022 13:57
Председатель Национального Собрания Республики Арцах Артур Товмасян 1 сентября принял руководителя Центрального управления Армянского общенационального образовательного и культурного союза и основателя, художественного руководителя хора «Варанда» Закара Кешишяна, сообщает пресс-служба парламента Арцаха.
Артур Товмасян поздравил Закара Кешишяна с избранием на эту ответственную должность, подчеркнув, что пример шушинского хора «Варанда» – один  из лучших проектов, осуществленных Диаспорой в Арцахе.
В ходе встречи председатель парламента поделился впечатлениями от визитов в Ливан и Кипр.
Закар Кешишян выразил благодарность за прием, отметив, что они приехали в Арцах с целью отметить 30-летие шушинского государственного детско-юношеского и молодежного хора «Варанда».
С этой целью хор выступит с концертами в Степанакерте.
На встрече, в которой присутствовали представитель центрального комитета АРФД Арцаха Артур Мосиян, были обсуждены работы, направленные на активизацию культурной жизни в Арцахе с вовлечением потенциала Диаспоры.