«Ժողովուրդ». Վկայի կարգավիճակով հարցաքննվել է Սեյրան Օհանյանը
««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ Արցախի պաշտպանության բանակի նախկին հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Միքայել Արզումանյանի դեմ հարուցված քրեական վարույթով մինչ նրան մեղադրանք առաջադրելը, վկայի կարգավիճակով հարցաքննվել է նաև ԱԺ պատգամավոր, «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում Սեյրան Օհանյանը հաստատեց տեղեկությունը՝ նշելով. «Իհարկե, ինձ էլ են հարցաքննել, և ցանկանում եմ ասել, որ ես այնտեղ՝ Շուշիում, եղել եմ կամավոր և իմ հնարավորության սահմաններում փորձել եմ օգնել, և դրա պատասխանատվությունը պետական կառավարման մարմինների և ռազմական կառավարման մարմիների վրա է»:
Նշենք, որ Միքայել Արզումանյանին մեղադրանք է առաջադրվել Շուշի քաղաքի և հարակից շրջանների պաշտպանության կազմակերպման ընթացքում պաշտոնեական անփութություն կատարելու համար»։

«Жоховурд»: Сейран Оганян был допрошен в статусе свидетеля
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что депутат парламента, руководитель фракции «Армения» Сейран Оганян был допрошен в статусе свидетеля по уголовному делу, возбужденному против бывшего командующего Армией обороны Арцаха, генерал-лейтенанта Микаела Арзуманяна до того, как ему было предъявлено обвинение.
В беседе с изданием Сейран Оганян подтвердил эту информацию, отметив: «Конечно, меня тоже допросили, и хочу сказать, что я находился там, в Шуши, добровольно и пытался помочь в рамках своих возможностей, и ответственность за это лежит на органах государственного управления и военного управления».
Отметим, что Микаелу Арзуманяну предъявлено обвинение в халатном отношении к своим служебным обязанностям в ходе организации защиты Шуши и прилегающих районов.