Ներքին ու արտաքին սպառնալիքներին դիմագրավելու համար մենք, առավել քան երբևէ, պետք է լինենք միասնական, համախմբված և ուժեղ՝ հանուն սեփական հայրենիքի. Ալեն Սիմոնյան
02/09/2022 10:03
Արցախի Անկախության օրվա առթիվ ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը շնորհավորանք է հղել Արցախի ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանին։
«Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի և անձամբ իմ անունից Ձեզ, Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավորներին և ամբողջ արցախահայությանն եմ հղում իմ ջերմ շնորհավորանքներն ու բարեմաղթանքներն Արցախի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ:
Աշխարհաքաղաքական տեկտոնական ցնցումներին, ներքին ու արտաքին սպառնալիքներին դիմագրավելու համար մենք, առավել քան երբևէ, պետք է լինենք միասնական, համախմբված և ուժեղ՝ հանուն սեփական հայրենիքի, պետականության, ժողովրդի ազատության ու անկախության պահպանման:
Հավերժ փառք ու խոնարհում անկախության և պետականության պահպանման համար մարտնչած մեր քաջորդիներին, որոնք իրենց արյամբ են սրբագործել հայոց հողը:
Պարոն նախագահ, վերստին շնորհավորելով այս նվիրական տոնի կապակցությամբ՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, արգասաբեր աշխատանք, իսկ Արցախի արարող ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն»,-ասվում է ուղերձում։

Мы должны быть едины, сплочены и сильны во имя сохранения родины государственности, свободы и независимости народа – Ален Симонян
По случаю Дня независимости Республики Арцах председатель Национального Собрания Армении Ален Симонян поздравил председателя Национального Собрания Арцаха Артура Товмасяна.
«От имени Национального собрания Республики Армения и от себя лично направляю Вам, депутатам Национального собрания Республики Арцах и всему армянству Арцаха мои теплые поздравления и добрые пожелания по случаю Дня независимости Республики Арцах.
Чтобы противостоять геополитическим тектоническим потрясениям, внутренним и внешним угрозам, мы, как никогда, должны быть едины, сплочены и сильны во имя сохранения своей родины, государственности, свободы и независимости народа.
Вечная слава и преклонение перед памятью наших храбрых сынов, сражавшихся за независимость и сохранение государственности, которые своей кровью освятили армянскую землю.
Господин председатель, вновь поздравляю Вас с этим заветным праздником, желаю Вам крепкого здоровья, плодотворной работы, а созидающему народу Арцаха – прочного  мира и благод