Արգենտինայում փորձել են գնդակահարել փոխնախագահ Կիրշներին (Տեսանյութ)
Բուենոս Այրեսում մահափորձ են կատարել Արգենտինայի փոխնախագահ Կրիստինա Կիրշների դեմ. նա չի տուժել, հարձակվողը ձերբակալվել է: Այդ մասին հաղորդել է The Guardian բրիտանական հրատարակությունը:
Միջադեպը տեղի է ունեցել նրա տան մոտ կողմնակիցների հետ Կիրշների հանդիպման ժամանակ: Մահափորձի պահի տեսագրությունում երեւում է, որ տղամարդն ատրճանակը ուղղել է փոխնախագահի դեմքին, բայց չի կրակել: Տեղական ԶԼՄ-ների հաղորդագրությունների համաձայն, որոնց վկայակոչում է The Guardian-ը, կրակոցը կարող էր չստացվել:
Հրատարակությունը նշում է, որ մահափորձ անողը 35-ամյա բրազիլացի է, որը ձերբակալվել է տեղում:
«Մարդը, որին ճանաչել են մերձակայքում գտնվողները, եւ ում մոտ զենք է եղել, ձերբակալվել էանվտանգության ծառայության աշխատակիցների կողմից: Նրանք տղամարդուն մի կողմ են տարել, գտել զենքը, եւ այժմ այն պետք է հետազոտվի»,- անվտանգության նախարար Անիբալ Ֆեռնանդեսը հայտարարել է տեղական կաբելային C5N նորությունների գործակալությանը:
Նա նշել է, որ առայժմ զգույշ է լինելու մանրամասնությունների հարցում մինչեւ ավելի ստույգ տվյալներ ստանալը, հաղորդել է «Ինտերֆաքս»-ը:

В Аргентине попытались застрелить вице-президента Киршнер
В Буэнос-Айресе предпринята попытка покушения на вице-президента Аргентины Кристину Киршнер, она не пострадала, нападавший задержан․ Об этом сообщило британское издание The Guardian.
Инцидент произошел на встрече Киршнер со сторонниками возле ее дома. На видеозаписи момента покушения видно, что мужчина направил пистолет в лицо вице-президента, но не выстрелил. По сообщениям местных СМИ, на которые ссылается The Guardian, пистолет мог дать осечку.
Покушавшегося издание называет 35-летним бразильцем, который был арестован на месте.
"Человек, которого опознали те, кто был поблизости, и у которого было оружие, был задержан сотрудниками службы безопасности. Они отвели его в сторону, нашли оружие, и теперь оно должно быть исследовано", - заявил министр безопасности Анибал Фернандес местному кабельному новостному каналу C5N.