Նախագահ Հարությունյանը ներկա է գտնվել Արցախյան 44-օրյա պատերազմում զոհված Արտյոմ Ավագյանի հիշատակին նվիրված հուշարձանի բացմանը
02/09/2022 14:41
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 2-ին Ստեփանակերտում ներկա է գտնվել Արցախյան 44-օրյա պատերազմում զոհված Արտյոմ Ավագյանի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանի բացման արարողությանը:
Երկրի ղեկավարն իր խոնարհումն ու երախտագիտությունն է հայտնել Արտյոմ Ավագյանի ծնողներին` հայրենասիրական ոգով հերոս զավակ դաստիարակելու համար: Միաժամանակ նախագահը նշել է , որ, հիշելով և փառաբանելով հայրենիքի անկախության ու ազատության համար իրենց կյանքը զոհաբերած բոլոր նահատակներին, մենք շարունակելու ենք պաշտպանել ու զարգացնել Արցախի Հանրապետությունը:

Президент Арутюнян присутствовал на открытии памятника, посвященного памяти Артема Авакяна, погибшего в 44-дневной Арцахской войне
02/09/2022 14:42
2 сентября президент Республики Арцах Араик Арутюнян присутствовал в Степанакерте на церемонии открытия памятника Артему Авакяну, погибшему в ходе 44-дневной Арцахской войны.
Глава государства отдал дань уважения и выразил благодарность родителям Артема Авакяна за воспитание героического сына в патриотическом духе. В то же время президент отметил, что, помня и прославляя всех павших за независимость и свободу Родины, мы продолжим защищать и развивать Республику Арцах.