ԱԺ-ն ներկայացրել է բացակայող պատգամավորների ցանկը. ամենաշատ անհարգելի բացակայությունները եղել են «Հայաստան» խմբակցության կողմից (տեսանյութ)
03/09/2022 11:21
ՀՀ Ազգային ժողովի 8-րդ գումարման նստաշրջանի ընթացքում պատգամավորների ամենաշատ անհարգելի բացակայությունները եղել են «Հայաստան» խմբակցության կողմից:
Իշխան Սաղաթելյանն ունեցել է 198 անհարգելի բացակա, Աննա Գրիգորյանը՝ 158 անհարգելի բացակա, Սեյրան Օհանյանը՝149 անհարգելի բացակա:
Անհարգելի բացակայություններ ունեն նաև «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավորները. Տարոն Մարգարյանն ունեցել է 150 անհարգելի բացակա, Հայկ Մամիջանյանը՝ 151 անհարգելի բացակա, Թագուհի Թովմասյանը՝ 88 անհարգելի բացակա:
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունից Խաչատուր Սուքիասյանն ունեցել է 38 անհարգելի բացակա, Ալեն Սիմոնյան՝ 3 անհարգելի բացակա:

Фракция «Армения» лидирует по количеству неуважительных отсутствий на заседаниях парламента
Парламент Армении опубликовал список депутатов, отсутствовавших по неуважительной причине в период сессии Национального Собрания восьмого созыва.
Самое большое количество неуважительных пропусков у фракции «Армения».
У Ишхана Сагателяна 198 неуважительных пропусков, у Анны Григорян – 158 отсутствий. Руководитель фракции Сейран Оганян пропустил 149 заседаний.
Неуважительные пропуски есть также у депутатов фракции «Честь имею»: у Тарона Маргаряна 150 пропусков, Тагуи Товмасян – 88 пропусков, а руководитель фракции Айк Мамиджанян пропустил по неуважительной причине 151 заседание.
Из депутатов правящей фракции «Гражданский договор» чаще всего отсутствовал на заседаниях Хачатур Сукиасян – 38 пропусков, у спикера парламента Алена Симоняна – 3 пропуска.