Արայիկ Հարությունյանը Մանե Թանդիլյանի ու Մեսրոպ Առաքելյանի հետ քննարկել է Արցախի շուրջ ծառացած ներքին և արտաքին մարտահրավերներին առնչվող հարցեր
03/09/2022 12:27
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 3-ին ընդունել է ԱՀ հռչակման 31-րդ տարեդարձի առթիվ Ստեփանակերտում գտնվող «Ապրելու երկիր» կուսակցության հիմնադիր-ղեկավարներ Մանե Թանդիլյանին և Մեսրոպ Առաքելյանին:
Քննարկվել են Արցախի շուրջ ծառացած ներքին և արտաքին մարտահրավերներին առնչվող հարցեր:
Երկրի ղեկավարն իր խոսքում շնորհակալություն է հայտնել Մանե Թանդիլյանին և Մեսրոպ Առաքելյանին՝ մշտապես Արցախի կողքին լինելու և տարբեր նախաձեռնություններով արցախահայության խնդիրների լուծմանը նպաստելու համար:

Араик Арутюнян обсудил с Мане Тандилян и Месропом Аракеляном внешние и внутренние вызовы, стоящие перед Арцахом
03/09/2022 13:14
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 3 сентября принял учредителей руководителей партии «Страна для жизни» Мане Тандилян и Месропа Аракеляна, находящихся в Арцахе по случаю 31-й годовщины провозглашения Республики Арцах.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, в ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с внутренними и внешними вызовами, стоящими перед Арцахом.
Глава государства выразил благодарность Мане Тандилян и Месропу Аракеляну за постоянную поддержку Арцаха и содействие решению проблем армян Арцаха различными инициативами.