Կառավարությունում քննարկվել են ԵԱՏՄ շրջանակներում անդամ երկրների միջև ֆինանսական շուկաների ոլորտներում համագործակցությանն առնչվող հարցեր
05/09/2022 14:27
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի Տնտեսության և ֆինանսական քաղաքականության հարցերով Կոլեգիայի անդամ (Նախարար) Բակիտժան Սագինտաևին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ԵԱՏՄ շրջանակներում անդամ երկրների միջև ապահովագրության, ֆինանսական շուկաների ոլորտներում համագործակցությանը, ինչպես նաև ազգային արժույթներով փոխադարձ առևտրի իրականացման հնարավորություններին առնչվող հարցեր:
Երկուստեք կարևորվել է արդի մարտահրավերների պայմաններում ԵԱՏՄ շրջանակներում անդամ պետությունների տնտեսության կայուն զարգացմանն ուղղված համատեղ միջոցառումների իրականացումը:

В правительстве обсуждены возможности сотрудничества стран-членов ЕАЭС в сфере страхования и финансовых рынков
05/09/2022 15:47
Вице-премьер Мгер Григорян принял члена Коллегии (министра) по экономике и финансовой политике Евразийской экономической комиссии Бакытжана Сагынтаева.
На встрече обсуждались вопросы, касающиеся сотрудничества стран-членов ЕАЭС  в сфере страхования, общих финансовых рынков, а также возможности торговли в национальных валютах.
Стороны отметили важность реализации совместных мероприятий, направленных на стабильное развитие экономик стран-членов ЕАЭС в условиях современных вызовов.