2018-ին մենք էյֆորիայի պայմաններում եկանք իշխանության․ Փաշինյան
Վլադիվոստոկում հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ժամանակ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձավ իշխանության մնալ-չմնալու խնդրին։
«Չենք թողել, հեռացել՝ մի պարզ պատճառով․ ասել ենք, ո ժողովրդից ստացած իշխանությունը չենք կարող շպրտել մի կողմ, թողնել, գնալ։ Մենք ժողովրդից ստացած իշխանությունը կտանենք, հետ կտանք ժողովրդին, ժողովուրդը թող որոշի՝ ինքը ում է տալիս։ Ում կտա, իր որոշումը մեզ համար քննարկման ենթակա չէ»,- ասաց նա։
Փաշինյանը նշեց նաև, որ 2018 թվականին իրենք էյֆորիայի արդյունքում են եկել իշխանության, և հիմա իրենց վիճակը «ավելի բարդ է»։
«Իշխանության վիճակը ավելի բարդ է։ Գիտե՞ք՝ ինչու․որովհետև 2018-ին մենք էյֆորիայի պայմաններում եկանք իշխանության․ էյֆորիայի պայմաններում։ Եվ մենք բախվեցինք դաժան իրականության հետ։ Բայց հիմա մենք պետք է ինքներս մեր աշխարհընկալման հետ կապված հետևություններ անենք։ Պետք է չվախենանք նաև որոշումներ կայացնել․ ծանր որոշումներ»,- ասաց նա՝ հավելելով, որ այդ որոշումները պետք է «մեզ առաջ տանեն, նույն կետում մնալ չկա»։

В 2018 году мы пришли к власти в условиях эйфории – Никол Пашинян
Премьер-министр Никол Пашинян сегодня в ходе встречи с представителями армянской общины Владивостока обратился к вопросу почему остается у власти, не подает в отставку.
«Мы не оставили, не ушли по одной простой причине: сказали, что полученную от народа власть не можем просто выбросить, оставить и уйти. Мы полученную от народа власть вернем народу, пусть народ сам решает, кому отдать ее. Кому бы ни отдал, решение народа не подлежит обсуждению», - сказал он.
Никол Пашинян также отметил, что в 2018 году они пришли к власти в условиях всеобщей эйфории и сейчас ситуация более сложная.
«Сейчас власть находится в более сложной ситуации. Знаете почему? Потому что в 2018 году мы пришли к власти в условиях эйфории. И мы столкнулись с жестокой реальностью. Но сейчас мы сами должны сделать выводы о нашем мировосприятии. Мы также не должны бояться принимать решения – тяжелые решения», - сказал он, добавив, что эти решения «должны двигать нас вперед, нельзя стоять на месте».