ՆԱՏՕ-ն կոչ է անում անհապաղ դադարեցնել ռազմական գործողությունները Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանին
ՆԱՏՕ-ն կոչ է արել անհապաղ դադարեցնել կրակը Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանին։ Այդ մասին հայտարարությամբ է հանդես եկել Հարավային Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Խավիեր Կոլոմինան։
«Չափազանց անհանգստացած եմ հայ-ադրբեջանական սահմանի վրա հարձակումներով, ներառյալ Հայաստանի ներսում բնակավայրերին և քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին հարվածելու մասին հաղորդումներով։
ՆԱՏՕ-ն կոչ է անում անհապաղ դադարեցնել ռազմական գործողություններն ու շտապ հասնել դէսկալացիայի»,- գրել է ՆԱՏՕ-ի հատուկ ներկայացուցիչը՝ «Թվիթեր»-ում։

НАТО призывает к немедленному прекращению боевых действий на границе Армении и Азербайджана
НАТО призывает к немедленному прекращению боевых действий на границе Армении и Азербайджана. С таким заявлением выступил специальный представитель генерального секретаря НАТО на Кавказе и в Центральной Азии Хавьер Коломина.
«Крайне обеспокоен нападениями на армяно-азербайджанской границе, в том числе сообщениями об ударах по населенным пунктам и гражданской инфраструктуре в Армении.
НАТО призывает немедленно прекратить боевые действия и достичь срочной деэскалации ситуации», - написал спецпредставитель НАТО в своем микроблоге в Twitter.