ԼՂ հակամարտությունը չունի ռազմական կարգավորում, դիվանագիտությունը պետք է հաղթի․ ԵԱՀԿ-ում ԱՄՆ ներկայացուցիչ
ԵԱՀԿ-ում Միացյալ Նահանգների մշտական ներկայացուցիչ Մայքլ Կարպենտերն անընդունելի է համարել Հայաստանում քաղաքացիական օբյեկտների դեմ Ադրբեջանի իրականացրած հարվածները։
«Հայ-ադրբեջանական սահմանի երկայնքով ռազմական գործողություններն ու տեղեկությունները Հայաստանում քաղաքացիական օբյեկտների դեմ հարվածների մասին անընդունելի են և պետք է անհապաղ դադարեցվեն։ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունը չունի ռազմական կարգավորում, դիվանագիտությունը պետք է հաղթի», - «Թվիթեր»-ում գրել է նա։

Нагорно-карабахский конфликт не имеет военного решения, дипломатия должна победить – представитель США при ОБСЕ
Постоянный представитель США при Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ) Майкл Карпентер считает недопустимыми совершенные Азербайджаном удары по гражданским объектам Армении.
«Сообщения о боевых действиях вдоль всей армяно-азербайджанской границы и обстрелах гражданских объектов недопустимы и должны быть немедленно прекращены. Нагорно-карабахский конфликт не имеет военного решения, дипломатия должна одержать победу», - написал Майкл Карпентер в своем микроблоге в Twitter.