Ադամ Շիֆն ԱՄՆ Կոնգրեսում բանաձև կներկայացնի, որով Ադրբեջանին կոչ կարվի դադարեցնել Հայաստանի ու Արցախի դեմ հարձակումները
13/09/2022 19:20
Ադամ Շիֆը Կոնգրեսում կներկայացնի բանաձև, որով Ադրբեջանին կոչ է արվելու անհապաղ դադարեցնել հարձակումները Հայաստանի և Արցախի դեմ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը`  այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ կոնգրեսի անդամ Ադամ Շիֆը:
«Առաջիկա օրերին ես նախատեսում եմ Կոնգրեսի քննարկման ներկայացնել բանաձև` կոչ անելով  Ադրբեջանին անհապաղ դադարեցնել հարձակումները Հայաստանի և Արցախի վրա, ընդգծելով Հայաստանի ինքնիշխանության կարևորությունը և պահանջելով ամբողջովին արգելել ԱՄՆ-ի օգնությունն Ադրբեջանին»,-գրել է նա։

Адам Шифф представит в Конгрессе резолюцию, призывающую Азербайджан немедленно прекратить нападения на Армению и Арцах
13/09/2022 19:40
Конгрессмен Адам Шифф представит в Конгрессе резолюцию, призывающую Азербайджан немедленно прекратить нападения на Армению и Арцах. Как сообщает «Арменпресс», об этом заявил конгрессмен США Адам Шифф.
«В ближайшие дни я планирую представить на рассмотрение Конгресса резолюцию, призывающую Азербайджан немедленно прекратить нападения на Армению и Арцах, подчеркивая важность суверенитета Армении и требуя полного запрета на помощь Азербайджану со стороны США», - написал он.