Քանի դեռ իշխանության ղեկին անկարող, վախկոտ վարչախումբն է, հետևանքներն այսպիսին են լինելու. ՀՀ 3-րդ նախագահի գրասենյակ
13/09/2022 15:26
Հայ-ադրբեջանական սահմանի առանձին հատվածներում սեպտեմբերի 13-ի գիշերն իրադրության կտրուկ սրման հետ կապված NEWS.am-ը դիմել է ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակին՝ ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի տեսակետը ճշտելու համար:
ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակի պատասխանում ասվում է. «Սերժ Սարգսյանը խորին ցավակցություն է հայտնում ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով զոհվածների ընտանիքներին, վիրավորներին մաղթում շուտափույթ ապաքինում: Որպես բանակի կազմավորման ակունքներում կանգնած մարդ` նա գոտեպնդում է մեր զինվորականներին:
Որպես քաղաքական ուժի ղեկավար` հետևում է իրավիճակին, որքան տեղյակ եմ՝ ադրբեջանական ագրեսիայի թիրախում հայտնված բնակավայրերի կուսակցական կառույցներից ստանում է տեղեկություններ, քննարկում տեղերում մարդկանց օգնելու հնարավորությունները: Կուսակցության համապատասխան կառույցներն ու պատասխանատուները, նախագահի հանձնարարությամբ, դեռ գիշերվանից ակտիվ աշխատանքներ են սկսել միջազգային գործընկերներին ադրբեջանական ագրեսիայի մասին ճշմարտությունը ներկայացնելու ուղղությամբ` ակնկալելով նրանց արձագանքն ու քաղաքական աջակցությունը հայ ժողովրդին:
Ցավոք, քանի դեռ Հայաստանի իշխանության ղեկին անկարող, վախկոտ, ազգային և պետական շահերից չբխող գործողություններ իրականացնող վարչախումբն է, որը բանակցություններ է վարում մեր պետության և ժողովրդի անունից, հետևանքներն այսպիսին են լինելու»:

Пока у руля власти в Армении находится некомпетентный, трусливый режим, последствия будут именно такими – офис третьего президента Армении
13/09/2022 16:27
Пока у руля власти в Армении находится некомпетентный, трусливый режим, который ведет переговоры от имени нашего государства и народа, последствия будут именно такими. Об этом заявили NEWS.am в офисе офиса третьего президента Армении Сержа Саргсяна в ответ на просьбу прокомментировать резкое обострение ситуации в ночь на 13 сентября на армяно-азербайджанской границе.
В ответе офиса, в частности, говорится:
«Серж Саргсян выражает глубокие соболезнования семьям погибших в результате азербайджанской агрессии, желает скорейшего выздоровления раненым. Как человек, стоящий у истоков формирования армии, он воодушевляет наших военных.
Как руководитель политической силы он следит за ситуацией, насколько мне известно, получает информацию от партийных структур населенных пунктов, подвергшихся азербайджанской агрессии, и обсуждает возможности помощи людям на местах.
Соответствующие структуры и ответственные партии, по поручению президента, еще с ночи начали активную работу по доведению до международных партнеров правды об азербайджанской агрессии, ожидая их отклика и политической поддержки армянского народа.
К сожалению, пока у руля власти в Армении находится некомпетентный, трусливый режим, осуществляющий действия, не исходящие из  национальных и государственных интересов, который ведет переговоры от имени нашего государства и народа, последствия будут именно такими».