Ստեփանակերտ-Երևան ճանապարհի տարբեր հատվածներ մոտիկ են ռազմական գործողությունների վայրերին, այն երթևեկության համար կարող է վտանգավոր լինել
Արցախի տեղեկատվական շտաբից տեղեկացնում են, որ սեպտեմբերի 13-ի ժամը 09:00-ի դրությամբ՝ արցախա-ադրբեջանական շփման գծի ողջ երկայնքով իրավիճակը շարունակում է հարաբերականորեն կայուն մնալ և էական միջադեպեր չեն արձանագրվել նախորդ օրվա համեմատ:
«Քանի որ Ստեփանակերտ-Երևան միջպետական ճանապարհի տարբեր հատվածներ մոտիկ են ռազմական գործողությունների վայրերին, այն երթևեկության համար կարող է վտանգավոր լինել: Հաշվի առնելով իրավիճակի ողջ լրջությունը՝ հորդորում ենք քաղաքացիներին այս ընթացքում երթևեկել միայն խիստ անհրաժեշտության պարագայում:
Իրավիճակի հնարավոր փոփոխության դեպքում կտրվի անհրաժեշտ տեղեկատվություն: Բնակչությանը հորդորում ենք պահպանել հանգստություն և զգոնություն, հետևել միայն պաշտոնական տեղեկատվությանը», - նշված է հաղորդագրությունում:

Межгосударственная дорога Степанакерт-Ереван может быть опасной для передвижения – Информационный штаб Арцаха
13/09/2022 09:32
Информационный штаб Арцаха сообщает, что по состоянию на 09:00 часов утра 13 сентября ситуация на всей линии соприкосновения Арцаха и Азербайджана продолжает оставаться относительно стабильной. Значительных инцидентов по сравнению с предыдущим днем не зафиксировано.
«Поскольку отдельные участки межгосударственной дороги между Степанакертом и Ереваном находятся вблизи мест боевых действий, она может быть опасной для передвижения. Принимая во внимание серьезность ситуации, призываем граждан в этот период совершать поездки только в случае крайней необходимости.
В случае возможного изменения ситуации будет предоставлена дополнительная информация. Призываем население сохранять спокойствие и бдительность, следовать только официальной информации», - отмечается в сообщении.