Այսօր՝ Նիկոլի ժամանակ, 1 օրվա ընթացքում արդեն 105 նահատակ ունենք, շրջանառվում է 100 քառ.կմ տարածքի կորուստ․ Ու՞ր եք՝ «800 հեկտարի» համար կոկորդ ճղող սուտ հայրենասերներ․ Շարմազանով
14/09/2022 18:02
ՀՀԿ ԳՄ անդամ Էդուարդ Շարմազանովը գրել է․
«2016-ի ապրիլյան քառօրյա լայնամասշտաբ ռազմական գործողությունների ժամանակ ունեցանք 75 նահատակ եւ որեւէ բնակավայր չկորցրեցինք։
Հայ-ադրբեջանական ռազմական գործողությունները ՀՀ սահմանից հարյուրավոր կմ հեռու էին։
Այսօր՝ Նիկոլի ժամանակ, 1 օրվա ընթացքում արդեն 105 նահատակ ունենք եւ շրջանառվում է 100 քառ.կմ տարածքի կորուստ։
Ու սա, կարծես թե, դեռ վերջը չէ։
Ու՞ր եք` «800 հեկտարի» համար կոկորդ ճղող սուտ «հայրենասերներ»։
Թե՛ տարածքային ու թե՛ մարդկային զոհերի պատասխանատվությունը նիկոլիզմի խղճին են։
Երկու տարի ոչինչ չեն արել բանակը վերազինելու և ադրբեջանական ագրեսիան կանխարգելելու համար, մսխել են պետության սուվերենությունը՝ եկել Աժ-ում հերթական «մեյմունությունն» են անում։
Ե՞ս էի խաղաղություն խոստանում։
Ե՞ս էի ասում՝ Սեւ լճի 30 տոկոսի համար հո պատերազմ չեմ սկսելու։
Ե՞ս էի համաձայնություն տալիս Ադրբեջանի 5 կետերին։
Ե՞ս էի 2020-ի դեկտեմբերի 18-ին հայկական զորքերին հրաման տալիս մի քանի տասնյակ կմ նահանջել՝ ադրբեջանցիներին բերելով ՀՀ ինքնիշխան տարածք։
Ե՞ս էի հրաժարվում Շուշին ու Հադրութը օկուպացված համարել։
Ե՞ս էի հրաժարվում Արցախ գնալ։
Նոր հիշեցի՞ր,որ Ադրբեջանն ագրեսոր է։
Հիմա ի՞նչ ես խոսում։
Հ.Գ. - ՔՊ պատգամավորների հակառուսական հարցերը կարող է մի քանի «լայք» ավելացնեն, բայց մեր պետության անվտանգությունը թուլացնելու են։

Сегодня, при Николе, у нас в течение одного дня уже 105 погибших и циркулируют данные о потере территории в 100 кв. километров – Эдуард Шармазанов
«В ходе широкомасштабных военных действий четырехдневной апрельской войны 2016 года у нас было 75 погибших и никакого населенного пункта не потеряли.
Армяно-азербайджанские военные действия проходили на расстоянии сотен километров от границы Республики Армения.
Сегодня, при Николе, в течение одного дня у нас уже 105 погибших и циркулирует информация о потере территории в 100 кв. километров.
И это, кажется, еще не конец.
А где вы, надрывающие глотку за "800 гектаров" лжепатриоты?
Ответственность и за территориальные, и за людские потери на совести николизма.
Два года ничего не делали для перевооружения армии и предотвращения азербайджанской агрессии, разрушили суверенитет государства: пришли и занимаются очередным "шутовством" в парламенте.
Разве я устанавливал мир?
Разве я говорил: не буду же начинать войну за 30 процентов Черного озера?
Разве я соглашался с 5 пунктам Азербайджана?
Разве я давал 18 декабря армянским войскам приказ отступить на несколько десятков километров, приведя азербайджанцев на суверенную территорию Армении?
Разве я отказывался считать оккупированными Шуши и Гадрут?
Разве я отказывался ехать в Арцах?
Только вспомнил, что Азербайджан – агрессор?
О чем сейчас говоришь?
P.S. Антироссийские вопросы депутатов "Гражданского договора" могут добавить один "лайк", но ослабят безопасность нашего государства.
Стыдно уже, не устраивайте вопросы и ответы, давая друг другу детсадовские пасы.Хватит бить и по гвоздю, и по подкове».