Երևանում Նենսի Փելոսին հանդես կգա մամուլի ասուլիսով
Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանությունն այսօր ավելի ուշ Երևանում սպասում է ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիի գլխավորած պատվիրակությանը։
«Սեպտեմբերի 17-19-ի այցի ընթացքում Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Փելոսին կհանդիպի ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանին և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների՝ քննարկելու հայ-ամերիկյան հարաբերությունները և ներկայիս անվտանգային իրավիճակը։
Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Փելոսին հանդես կգա մամուլի ասուլիսով, ծաղկեպսակ կդնի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրում և ելույթ կունենա «Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում», ընդ որում ելույթը ուղիղ հեռարձակմամբ հասանելի կլինի www.speaker.gov/newsroom հղմամբ։ Խոսնակ Փելոսին կանդրադառնա մեր երկու երկրների ամուր փոխգործակցությանը, որի հիմքում ընդհանուր արժեքներն են և մեր ժողովուրդների երկարամյա կապերը։
Պատվիրակության կազմում են ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Էներգետիկ և կոմերցիոն հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Ֆրանկ Փալոնեն և Ներկայացուցիչների պալատի անդամներ Աննա Էշուն և Ջեքի Սփիերը», - հայտնում են ԱՄՆ դեսպանությունից։

Нэнси Пелоси, Френк Паллоне, Анна Эшу и Джеки Спейер летят в Армению
Как сообщает пресс-служба посольства США, в рамках визита 17-19 сентября Пелоси встретится с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, спикером парламента Аленом Симоняном, другими высокопоставленными лицами, чтобы обсудить армяно-американские отношения и текущую ситуацию в сфере безопасности.
Пелоси в Ереване посетит мемориальный комплекс памяти жертв Геноцида армян, выступит с пресс-конференцией и речью, в которой затронет темы крепкого взаимодействия между Арменией и США, в основе которой лежат общие ценности и многолетние связи наших народов.
В составе делегации Ереван посетят председатель комиссии Палаты представителей по вопросам энергетики и торговли Френк Паллоне, члены Палаты представителей Анна Эшу и Джеки Спейер.