Ջերմուկում և Ներքին Հանդում իրավիճակը հանգիստ է, կրակոցներ չեն հնչել
Գիշերը Ջերմուկում և Ներքին հանդում իրավիճակը հանգիստ է եղել, հրադադարից հետո, ընդհանուր առմամբ, միջադեպեր չեն գրանցվել: Այս մասին 24News-ին տեղեկացրել են Ջերմուկի փոխհամայնքապետ Վարդան Սարգսյանը և Ներքին Հանդի վարչական ղեկավար Խաչատուր Բաղդասարյանը:
Ներքին Հանդի ղեկավարը նշել  է, որ հրադադարից հետո մեկ-երկու անգամ կրակոցներ հնչել են, բայց կարճ է տևել:
Ղեկավարների խոսքերով, բնակավայրերը, բարեբախտաբար, վնասներ չեն կրել:
Նշենք, որ Պաշտպանության նախարարությունից տեղեկացնում են, որ սեպտեմբերի 17-ի ժամը 09:00-ի դրությամբ՝ հայ-ադրբեջանական սահմանին իրադրության փոփոխություն չի արձանագրվել:

Ситуация в Джермуке и селе Неркин Ханд спокойная, выстрелов не было
Ситуация в Джермуке и селе Неркин Ханд этой ночью была спокойная, после прекращения огня, в целом, инциденты не зафиксированы. Об этом сообщили 24News вице-мэр Джермука Вардан Саркисян и административный руководитель общины Неркин Ханд Хачатур Багдасарян.
Глава села Неркин Ханд отметил, что после перемирия выстрелы звучали один-два раза, но стрельба продолжалась недолго.
Отметим, что Минобороны Армении сообщило, что по состоянию на 09:00 17 сентября, изменений в ситуации на армяно-азербайджанской границе не зафиксировано․