Դավիթ Բաբայնը Վաշինգտոնում հայ համայնքի հետ զրուցել է Արցախի ներկայի ու ապագայի հարցերի շուրջ
Սեպտեմբերի 18-ին Արցախի Արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայնն այցելել է Վաշինգտոնում գտնվող Սուրբ Մարիամ և Սուրբ Խաչ եկեղեցիներ, մասնակցել հոգևոր արարողություններին․ հայտնում են Արցախի ԱԳՆ-ից։
Այնուհետև նախարար Բաբայանը հանդիպել է տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ, զրուցել Արցախի ներկային ու ապագային, համահայկական միասնականությանը վերաբերող հարցերի շուրջ։
Դավիթ Բաբայանն ընդգծել է Հայ Առաքելական եկեղեցու կարևորագույն դերակատարությունը պետականաշինության, Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդման և Սփյուռքում ազգային ինքնության պահպանման գործում։

Глава МИД Арцаха в Вашингтоне встретился с представителями армянской общины
Министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян 18 сентября посетил церковь Пресвятой Богородицы и Святого Креста в Вашингтоне и принял участие в  богослужениях, сообщает пресс-служба МИД Арцаха.
Затем министр Бабаян встретился с представителями местной армянской общины, обсудил вопросы, связанные с настоящим, будущим Арцаха и всеармянским единством.
Давид Бабаян подчеркнул важную роль Армянской Апостольской церкви в процессе государственного строительства, в укреплении связи Родина-Диаспора и сохранении национальной идентичности в Диаспоре.