Վիրավոր քաղաքացիական անձանցից մեկի առողջական վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր` անկայուն, բժիշկները պայքարում են նրա կյանքի համար. ԱՆ
19/09/2022 12:01
Հայկական դիրքերի և բնակավայրերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինված ուժերի հրետակոծության հետևանքով վիրավորում ստացած քաղաքացիական 7 անձից 3-ը, սեպտեմբերի 19-ի ժամը 10:00 դրությամբ, շարունակում է ստացիոնար բուժումը տարբեր բժշկական կենտրոններում:
Բուժման մեջ գտնվողներից մեկի առողջական վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր` անկայուն, բժիշկները պայքարում են նրա կյանքի համար:
Ծանր գնահատվող 2 վիրավորի վիճակը բարելավվել է` վերակենդանացման բաժանմունքներից տեղափոխվել են համապատասխան բաժանմունքներ. այժմ նրանց առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության:
Ստացիոնարում բուժվող 4 տուժածներից 1-ն առողջացումով դուրս է գրվել, 3-ը ստացել են ամբուլատոր բուժօգնություն:

Состояние одного из раненых гражданских лиц оценивается как крайне тяжелое, нестабильное, врачи борются за его жизнь – Минздрав Армении
19/09/2022 12:49
По состоянию на 10:00 19 сентября, в различных медицинских центрах продолжают получать лечение трое из семи гражданских лиц, получивших ранения в результате обстрела азербайджанскими вооруженными силами населенных пунктов Армении сообщает пресс-служба Минздрава Армении.
Состояние одного гражданского лица оценивается как крайне тяжелое, нестабильное, врачи продолжают бороться за его жизнь.
В состоянии двух других раненых наблюдается улучшение, они переведены из реанимации в соответствующие отделения. На данный момент их состояние оценивается как средней тяжести.
Из проходящих лечение в стационаре четырех раненых один выписан, трое получили амбулаторную медпомощь.