«Խոսքը գնում էր կոնկրետ պետության, կոնկրետ Հայաստանի տարածքների մասին»․ Ռուս հաղորդավար Անատոլի Կուզիչովը ներողություն է խնդրել եթերում թույլ տված սխալի համար
20/09/2022 19:15
Ռուսական Առաջին ալիքի «Время покажет» հաղորդաշարի հաղորդավար Անատոլի Կուզիչովը եթերում ներողություն է խնդրել նախորդ հաղորդման ժամանակ իր թույլ տված սխալի համար․ նա հայտարարել էր, որ հայ-ադրբեջանական վերջին բախումները տեղի են ունեցել ոչ թե ՀՀ ինքնիշխան տարածքում, այլ Լեռնային Ղարաբաղում:
«Ես երեկ հիմարություն ասեցի, սխալվեցի, ու չուղղեցի: Այստեղի մեր փորձագետներից ոմանք հետո ինձ ուղղեցին, սակայն դա այնքան էլ ակցենտավորված տեսք չուներ: Ու քանի որ մեր հաղորդումը հայտնի է նրանով, որ մենք մեր բառերի համար պատասխանատու ենք, եկեք՝ այս անգամ էլ այդպես լինի: Ես երեկ սխալվեցի: Իհարկե, խոսքը գնում էր պետության տարածքում սահմանամերձ շրջանների մասին, այլ ոչ թե չճանաչված Լեռնային Ղարաբաղի, Արցախի մասին: Խոսքը գնում էր հենց կոնկրետ պետության, կոնկրետ Հայաստանի տարածքների մասին: Ներողություն եմ խնդրում այդ հիմար սխալի համար և ուզում եմ ասել՝ (հայերեն,- խմբ) «շնորհակալություն»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասել է նա:

«Речь шла именно о конкретном государстве, о территориях Армении»: российский ведущий Анатолий Кузичев извинился за допущенную в эфире ошибку
20/09/2022 20:07
Ведущий программы «Время покажет» российского Первого канала Анатолий Кузичев в прямом эфире извинился за ошибку, допущенную им во время предыдущего эфира, в ходе которого он заявил, что последние армяно-азербайджанские столкновения имели место не на суверенной территории Армении, а в Нагорном Карабахе.
«Вчера я сказал глупость, ошибся, оговорился и не поправился. Кто-то из наших экспертов потом меня поправил, но это выглядело не очень акцентировано. Наша программа славится тем, что мы за свои слова отвечаем, то давайте и на этот раз будет именно так: ответим.
Я ошибся вчера. Конечно, речь шла о приграничных районах и территории государства, а вовсе не о непризнанном Нагорном Карабахе или Арцахе. Речь шла именно о конкретном государстве, о территориях Армении. Приношу извинения за эту дурацкую ошибку и хочу сказать "шноракалутюн", спасибо за понимание», - как сообщает «Арменпресс», сказал Кузичев.