Չպետք է թույլ տանք, որ ինչ-ինչ մարդկանց պայքարի անկարողությունը մեզ վերածի անարժան սերունդի. Թաթոյան
ՀՀ մարդու իրավունքների նախկին պաշտպան Արման Թաթոյանը ֆեյսբուքյան էջում գրել է.
«Ցավոք, ինքներս մեզ վրա ենք զգում` որքան կործանարար է վտանգը, երբ պետության ներսում պաշտոնն ու անձնական շահերն առավել են դասվում, քան երկրի անվտանգությունն ու պետականությունը:
Ինքներս ենք մեզ վրա զգում` որքան կործանարար է վտանգը, երբ հանուն պաշտոնի «բարիքների», երկիրը կառավարողներն օտարանում են քաղաքացուց ու զբաղվում իշխանավեճով, երբ իրականացվում է հասարակության պառակտում, իսկ համերաշխությունը վերածվում թշնամանքի:
Չպետք է թույլ տանք, որ այս դժվար օրերը մեր մեջ սերմանեն անճարության ու պայքարի անկարողության կործանարար զգացումը, որ ինչ-ինչ մարդկանց պաշտոնամոլությունն ու պայքարի անկարողությունը մեզ վերածեն անարժան սերունդի:
Պետությունն է մարդու իրավունքների իրական պաշտպանողն ու աջակցողը, իսկ այն զարգացնել կարող են միայն մարդիկ, որոնք ունեն գիտելիք ու հստակ պատկերացում իրենց քաղաքացիական առաքելության մասին, հասկանում են պետականության արժեքը:
Պետք է մեր խոսքով ու գործով արժանի լինենք Հայերենիքին, մեր արժանապատվության ու ամեն օրվա համար կյանքը զոհած հերոսների հիշատակին:

Мы не должны позволить, чтобы карьеризм и неспособность бороться каких-то людей превратили нас в недостойное поколение – Арман Татоян
21/09/2022 14:46
Бывший омбудсмен Армении Арман Татоян написал на своей странице в Facebook:
«К сожалению, мы чувствуем на себе, насколько катастрофична опасность, когда в внутри государства должность и личные интересы ставятся выше безопасности страны и государственности.
Чувствуем на себе, насколько катастрофична опасность, когда ради "благ" должности, руководящие страной отдаляются от граждан и занимаются спором за власть, когда вносится раскол в общество, а солидарность превращается во вражду.
Мы не должны позволить, чтобы в эти трудные дни в нас вселяли губительное чувство беспомощности и неспособности бороться, чтобы карьеризм и неспособность бороться каких-то людей превратили нас в недостойное поколение.
Государство – реальный защитник и поборник прав человека, а развивать его могут только люди, которые обладают знаниями и имеют четкое представление о своей гражданской миссии, понимают ценность государственности.
Мы своим словом и делом должны быть достойны Родины, памяти героев, отдавших свою жизнь за наше достоинство и каждый наш день.