Առաջնագծում իրադրության փոփոխություն չկա. Ջերմուկի ուղղությամբ մխրճված ադրբեջանական ջոկատը դեռ շրջափակման մեջ է. ՊՆ խոսնակ
21/09/2022 09:36
Առավոտյան ժամը 08:30-ի դրությամբ՝ առաջնագծում իրադրության փոփոխություն չկա, «Եռաբլուր»-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արամ Թորոսյանը:
Հարցին, թե հաջողվե՞լ է ադրբեջանական խմբերին հեռացնել Ջերմուկի ուղղությամբ հայկական տարածքներից, թե՞, ինչպես ԳՇ պետն էր ասել՝ «սպասում եք, որ պաշարները վերջանան ու ինքնուրույն հետ գնան»՝ ՊՆ խոսնակը պատասխանեց. «ԳՇ պետի կողմից իրավիճակը ներկայացնելուց հետո իրավիճակի որևէ փոփոխություն տեղի չի ունեցել»:
Անդրադառնալով դիրքային հնարավոր կորուստներին՝ ՊՆ խոսնակն ասաց. «Բոլոր տեսակի ճշգրտման աշխատանքներ են իրականացվում՝ և ՛ նյութական, և՛ այլ: Կորուստների ճշգրտման աշխատանքներ են իրականացվում, այդ աշխատանքների լիարժեք ավարտին ՊՆ-ն ամփոփ տեղեկատվություն կտրամադրի»:
Հարցին՝  արդյո՞ք Հայաստանի սահմաններին հակառակորդը շարունակում է ուժեր կուտակել՝ Արամ Թորոսյանը վստահեցրեց՝  ՀՀ զինված ուժերը ողջ ծավալով կատարում է իր առջև դրված խնդիրը, աչալրջորեն իրականացնում պետական սահմանի ու ինքնիշխան տարածքի պաշտպանության համար նախատեսված բոլոր խնդիրները:

Ситуация на передовой не изменилась: вторгшийся в направлении Джермука азербайджанский отряд все еще в окружении – пресс-секретарь Минобороны
21/09/2022 11:04
Сегодня, 21 сентября, по состоянию на 08:30, изменений в ситуации на передовой не зафиксировано, заявил пресс-секретарь Минобороны Армении Арам Торосян в беседе с журналистами в военном пантеоне «Ераблур».
На вопрос, удалось ли вывести азербайджанские группы с территории в направлении Джермука, или как сказал начальник ГШ ВС Армении, «ждем пока запасы закончатся и сами уйдут», пресс-секретарь Минобороны ответил: «После того как начальник ГШ представил обстановку каких-либо изменений ситуации не произошло».
Касаясь возможных позиционных потерь, пресс-секретарь МО сказал: «Реализуются все работы по уточнению, и материальные, и другие. Проводятся работы по уточнению потерь, после полного завершения этих работ Минобороны предоставит обобщенную информацию».
На вопрос, продолжает ли противник скапливать силы вдоль границ Армении, Арам Торосян заверил, что ВС Армении продолжают в полном объеме выполнять поставленные перед ними боевые задачи, бдительно несут службу по защите границы и суверенной территории».