«Ժողովուրդ». Իշխանությունները որոշել են ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանին ամեն գնով Երևանի փոխքաղաքապետ նշանակել
22/09/2022 09:30
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ իշխանությունները որոշել են ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանին ամեն գնով Երևանի փոխքաղաքապետ նշանակել: Եվ չնայած՝ սեպտեմբերի 13-ին սկսված ռազմական գործողությունների հետևանքով Երևանի ավագանու նիստը հետաձգվել էր, սակայն «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ իշխանությունները հետ չեն կանգնել իրենց մտքից: Ավելին, հենց վաղը՝ սեպտեմբերի 23-ին, տեղի կունենա Երևանի ավագանու նիստ:
Մենք տեղեկացանք, որ օրակարգի հենց առաջին հարցն էլ Տիգրան Ավինյանին Երևանի փոխքաղաքապետ նշանակելու մասին հարցն է: Առհասարակ, նիստի օրակարգում ընդգրկված է 23 հարց, սակայն իշխանությունների համար այս պահին օրակարգայինը հենց Տիգրան Ավինյանի նշանակումն է, և, չնայած, սահմաններում լարվածությունը դեռ պահպանվում է, սակայն դա հետ չի պահում նրանց՝ կատարելու իրենց ծրագիրը:
Հավելենք, որ Տիգրան Ավինյանը «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության քաղաքապետի թեկնածուն է, և չնայած Երևանի ավագանու հերթական ընտրություններին դեռ մեկ տարի կա, սակայն սխալված չենք լինի, եթե ասենք, որ Տիգրան Ավինյանն արդեն սկսել է քարոզարշավը և PR քայլեր է իրականացնում անգամ «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնի պայթյունի դժբախտության ֆոնին»։

«Жоховурд»: Власти решили любой ценой назначить бывшего вице-премьера Тиграна Авиняна вице-мэром Еревана
22/09/2022 09:31
Газета «Жоховурд» пишет, что власти Армении решили любой ценой назначить бывшего вице-премьера Тиграна Авиняна заместителем мэра Еревана. По сведениям издания,  несмотря на то, что заседание Совета старейшин Еревана было перенесено в связи с начавшимися 13 сентября военными действиями, власти не отказались от этой идеи. Более того, заседание Совета старейшин Еревана состоится завтра, 23 сентября.
«Нам сообщили, что первый вопрос повестки – назначение Тиграна Авиняна вице-мэром Еревана. В целом, в повестку сессии включено 23 вопроса, однако на данный момент для властей первоочередным вопросом является назначение Тиграна Авиняна, и хотя напряженность на границах все еще сохраняется, это не мешает им реализовывать свои планы.
Добавим, что Тигран Авинян является кандидатом в мэры от партии "Гражданский договор". И хотя до следующих выборов в Совет старейшин Еревана есть еще год, можно сказать, что Тигран Авинян уже начал свою предвыборную кампанию и проводит PR-акции  даже на фоне трагедии после взрыва в торговом центре "Сурмалу"», - пишет газета.