Դավիթ Բաբայանը հանդիպել է ԱՄՆ կոնգրեսականների, սենատորների և օրենսդիր թևի ներկայացուցիչների հետ
ԱՄՆ Կոնգրեսի հայկական հարցերով հանձնախումբը սեպտեմբերի 20-21-ին կազմակերպել է Արցախի Հանրապետության ԱԳ նախարար Դավիթ Բաբայանի հանդիպումները ԱՄՆ մի խումբ կոնգրեսականների, սենատորների և օրենսդիր թևի ներկայացուցիչների հետ։
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են Արցախի արտաքին քաղաքականությանը, սոցիալ-տնտեսական զարգացմանը, երկկողմ հարաբերություններին առնչվող հարցեր։
Նախարար Բաբայանը երախտագիտություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և նշել, որ ԱՄՆ Կոնգրեսի հայկական հարցերով հանձնախմբի հետ սերտ հարաբերությունները շարունակական և արդյունավետ կլինեն նաև ապագայում։
Հանդիպումներին մասնակցել են նաև Արցախի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Լեռնիկ Հովհաննիսյանը և ԱՄՆ-ում ու Կանադայում Արցախի Մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը։

Давид Бабаян встретился в Конгрессе США с группой конгрессменов, сенаторов и представителей законодательного крыла
22/09/2022 12:24
Комиссия по армянским вопросам Конгресса США 20 и 21 сентября организовала встречи министра иностранных дел Республики Арцах Давида Бабаяна с группой конгрессменов, сенаторов и представителей законодательного крыла США, сообщает пресс-служба МИД Армении.
Во время мероприятия были обсуждены вопросы, касающиеся внешней политики и социально-экономического развития Арцаха, двусторонних связей.
Министр Бабаян выразил признательность за теплый прием и надежду, что тесные отношения с Комиссией по армянским вопросам Конгресса США будут последовательными и эффективным также в дальнейшем.
На встречах также присутствовали замминистра образования, науки, культуры и спорта Арцаха Лерник Ованнисян и Постоянный представитель Республики Арцах в США и Канаде Роберт Аветисян.