Դատավոր Ալեքսանդր Ազարյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել
Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Ալեքսանդր Ազարյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել, նրա լիազորությունները դադարել են։
«Հիմք ընդունելով Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Ալեքսանդր Ռոբերտի Ազարյանի կողմից 2022 թվականի սեպտեմբերի 19-ին ստացված հրաժարականի վերաբերյալ դիմումը և ղեկավարվելով «Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքի 89-րդ հոդվածի 1-ին մասի 9-րդ կետով, 160-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետով և 2-րդ մասով, 94-րդ հոդվածի 1-ին մասով` Բարձրագույն դատական խորհուրդը որոշում է
1. 2022 թվականի սեպտեմբերի 22-ից Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Ալեքսանդր Ռոբերտի Ազարյանի լիազորությունները համարել դադարած», - նշված է որոշման մեջ, որը ստորագրվել է ԲԴԽ նախագահի պաշտոնակատար Սերգեյ Չիչոյանի կողմից։

Судья Александр Азарян подал в отставку
Судья Апелляционного уголовного суда Александр Азарян 22 сентября подал заявление об отставке, его полномочия прекращены, сообщает Высший судебный совет Армении (ВСС).
«Принимая за основание заявление об отставке, поданное судьей Апелляционного уголовного суда Александром Азаряном 19 сентября, и руководствуясь пунктом 9 части 1 статьи 89, пунктом 1 части 1 статьи 160, частью 1 статьи  94 конституционного закона "Судебный кодекс Республики Армения", Высший судебный совет решил
считать полномочия судьи Александра Азаряна прекращенными с 22 сентября 2022 года», - отмечается в решении Высшего судебного совета.