ՄԱԿ-ում Նիկոլ Փաշինյանն իր ելույթով արձանագրեց՝ իշխանությունը տապալել է Հայաստանի պաշտպանության կազմակերպումը. Սուրեն Սարգսյան
23/09/2022 10:07
Միջազգայնագետ, Ամերիկյան հետազոտությունների հայկական կենտրոնի տնօրեն Սուրեն Սարգսյանի դիտարկմամբ՝ ՄԱԿ-ում Նիկոլ Փաշինյանն իր ելույթով երեք կարևոր իրողություն է արձանագրել։
«1. Իշխանության «Խաղաղության դարաշրջանի» կոնցեպտը մեռելածին էր,
2. Իշխանությունը տապալել է Հայաստանի պաշտպանության կազմակերպումը,
3. Իշխանությունը տապալել է դիվանագիտությունն ու բանակցային ողջ գործընթացը», - Facebook-ում գրել է Սարգսյանը։

Своим выступлением в ООН Никол Пашинян констатировал, что власть провалила организацию обороны Армении – Сурен Саркисян
23/09/2022 11:00
Политолог-международник, директор Армянского центра американских исследований Сурен Саркисян считает, что премьер-министр
Армении Никол Пашинян в своем выступлении на 77-й сессии Генеральной ассамблеи ООН констатировал три важных факта.
«Пашинян в своем выступлении в ООН зафиксировал три важные реальности:
1. Концепция властей "Эпохи мира" была "мертворождённой",
2. Власть провалила организацию обороны Армении,
3. Власть провалила дипломатию и весь переговорный процесс», - написал Сурен Саркисян на своей странице в Facebook.