«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը գործուն մասնակցություն է ունեցել Արցախում իրականացված մի շարք ռազմավարական ծրագրերում. Դավիթ Բաբայան
24/09/2022 11:37
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը Լոս Անջելեսում հանդիպել է ԱՄՆ-ում «Հայաստան» հիմնադրամի նախագահ Մարիա Մեհրանյանի և կառույցի խորհրդի պատասխանատուների հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Արցախի սոցիալ-տնտեսական զարգացմանը, տարածաշրջանում տիրող իրավիճակին վերաբերող հարցեր։
Նախարար Բաբայանը բարձր է գնահատել կազմակերպության ներդրումը Արցախի զարգացման և շենացման գործում՝ նշելով, որ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը գործուն մասնակցություն է ունեցել Արցախում իրականացված մի շարք ռազմավարական ծրագրերում։
Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Լեռնիկ Հովհաննիսյանը և ԱՄՆ-ում ու Կանադայում ԱՀ Մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը։

Всеармянский фонд «Айастан» принимал действенное участие в реализации в Арцахе ряда стратегических программ – Давид Бабаян
24/09/2022 12:30
Министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян 23 сентября встретился в Лос-Анджелесе с председателем Всеармянского фонда «Айастан» в США Марией Мегранян и ответственными лицами Совета структуры, сообщает пресс-служба МИД Арцаха.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся социально-экономического развития Арцаха, ситуации в регионе.
Министр высоко оценил вклад организации в благоустройство и развитие Арцаха, отметив, что Всеармянский фонд «Айастан» принимал действенное участие в реализации в Арцахе ряда стратегических программ.
На встрече также присутствовали архиепископ Паргев Мартиросян, замминистра образования, науки, культуры и спорта Арцаха Лерник Ованнисян и Постоянный представитель Республики Арцах в США и Канаде Роберт Аветисян.