Թո՛ղ գալիք նոր տարին Հայաստանի մեր հրեա հայրենակիցների համար լինի խաղաղության, արարման և լիության տարի. Նիկոլ Փաշինյան
26/09/2022 14:54
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի հրեական համայնքին հրեական նոր տարվա՝ Ռոշ Հաշանայի առթիվ:
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ հրեական նոր տարվա՝ Ռոշ Հաշանայի կապակցությամբ:
Այս պայծառ տոնի առթիվ մաղթում եմ ձեզնից յուրաքանչյուրին և Հայաստանի ողջ հրեական համայնքին առաջընթաց ու հաջողություն: Թո՛ղ գալիք նոր տարին Հայաստանի մեր հրեա հայրենակիցների համար լինի խաղաղության, արարման և լիության տարի:
Թո՛ղ հրեական համայնքը, հայերի և մյուս համայնքների հետ միասին, շարունակի իր դարավոր և անխափան ընթացքը:

Пусть наступающий новый год будет годом мира, созидания и обилия для наших еврейских соотечественников Армении – Никол Пашинян
26/09/2022 14:54
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание еврейской общине Армении по случаю еврейского Нового года – Рош ха-Шана, сообщает пресс-служба правительства Армении.
«Уважаемые представители еврейской общины Армении,
Сердечно поздравляю вас по случаю еврейского Нового года – Рош ха-Шана.
В этот светлый праздник желаю каждому из вас и всей еврейской общине Армении прогресса и успехов. Пусть наступающий новый год будет годом мира, созидания и обилия для наших еврейских соотечественников Армении.
Пусть еврейская община вместе с армянской и другими общинами продолжит свой многовековой и непрерывный путь.