Արցախի ԱԳ նախարարը մասնակցել է Բըրբանքի Սուրբ Ղևոնդ Մայր տաճարում մատուցված պատարագին
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար  Դավիթ Բաբայանը ներկա է գտնվել Բըրբանքի Սուրբ Ղևոնդ Մայր  տաճարում մատուցված պատարագին։
Նախարարը հանդիպում է ունեցել Հայ Առաքելական եկեղեցու Հյուսիսային Ամերիկայի Արևմտյան թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Հովնան Արքեպիսկոպոս Դերդերյանի հետ։
Հանդիպման ընթացքում արծարծվել են Արցախի ներկա իրավիճակին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացին, տարածաշրջանային զարգացումներին, Հայրենիք-Սփյուռք կապերին վերաբերող հարցեր։
Դավիթ Բաբայանն ընդգծել է Հայ Առաքելական եկեղեցու կարևորագույն դերակատարությունը պետականաշինության և Սփյուռքում ազգային ինքնության պահպանման գործում։

Глава МИД Арцаха принял участие в литургии в Кафедральном соборе Св. Гевонда в Бербанке
25 сентября министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян присутствовал на литургии в Кафедральном  соборе Св. Гевонда в Бербанке.
Министр встретился с предстоятелем Западной епархии Северной Америки Армянской Апостольской Церкви Его Преосвященством архиепископом Овнаном Дердеряном.
В ходе встречи были затронуты вопросы, касающиеся нынешней ситуации в Арцахе, процесса урегулирования азербайджано-карабахского конфликта, региональных развитий, связей Родина-Диаспора.
Давид Бабаян подчеркнул важную роль Армянской Апостольской Церкви в деле государственного строительства и сохранения в Диаспоре национальной идентичности.