Արցախի նախագահը մասնակցել է 44-օրյա պատերազմում նահատակվածներին նվիրված հիշատակի միջոցառումներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 27-ին մի խումբ բարձրաստիճան պաշտոնյաների ուղեկցությամբ այցելել է Ստեփանակերտի Ազատամարտիկների անվան պուրակ, որտեղ ծաղիկներ է խոնարհել 44-օրյա պատերազմում զոհվածների հիշատակին տեղադրված հուշատախտակի մոտ։
Այնուհետև երկրի ղեկավարը հոգևոր դասի առաջնորդությամբ Արցախի երրորդ նախագահ Բակո Սահակյանի, գործադիր և օրենսդիր մարմինների պատասխանատուների հետ մասնակցել է օրվա խորհրդով կազմակերպված խաչերթին։
Նախագահ Հարությունյանը Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիրում ներկա է գտնվել 44-օրյա պատերազմին նվիրված «Լուսո խորան» խորագիրը կրող հուշակոթողի բացման ու օրհնության և Հայրենիքի պաշտպանության համար զոհված ազատամարտիկների հոգեհանգստյան կարգերին, որից հետո զինվորական պանթեոնում ծաղիկներ է խոնարհել նահատակված հերոսների շիրիմներին։

Президент Арцаха принял участие в мероприятиях в память о погибших в 44-дневной войне
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 27 сентября в сопровождении должностных лиц посетил Парк борцов за свободу в Степанакерте, где возложил цветы к мемориальной доске в память о погибших в 44-дневной войне.
Затем глава страны вместе с третьим президентом Арцаха Бако Саакяном и с другими должностными лицами исполнительной и законодательной власти принял участие в крестном ходе в память о погибших.
Президент Арутюнян в Степанакертском городском мемориальном комплексе присутствовал и на церемонии открытия и освящения Мемориала «Алтарь света», посвященного 44-дневной войне, и заупокойной службе по павшим героям, после чего в военном пантеоне возложил цветы к могилам погибших героев.