Գլխավոր շտաբը պետք է գործի, այլ ոչ խոսի. բոլոր կարմիր գծերը վաղուց հատված են. Տիգրան Աբրահամյան
Գլխավոր շտաբը պետք է գործի, այլ ոչ խոսի. նման դիտակում է արել ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
Ըստ նրա՝ շատ տարօրինակ կերպով Գլխավոր շտաբը անընդհատ քարոզչական առաջնագիծ է բերվում, ընդ որում՝ հնչեցվող հայտարարություններն ավելի շատ խնդիրներ և հարցեր են առաջացնում, քան տրվում են հանրությանը հուզող պատասխաններ։
«Պաշտպանության նախարարը, տեղակալները չեն խոսում, բայց, չգիտես թե ինչու, մեկ ԳՇ պետն է զարմանալի հայտարարություններ անում, մեկ իր տեղակալը։
ԳՇ պետի տեղակալն ասում է, թե վերջին հաշվով ունենք հրաման՝ Հայաստանի սուվերեն տարածքները վերականգնելու համար, Զինված ուժերի պարտականությունն է կատարելու վերադասի հրամանը և «մենք ամեն ինչ անելու ենք, որպեսզի դրան հասնենք»:
Գլխավոր շտաբը պետք է գործի, այլ ոչ խոսի։ Եթե նման խնդիր է դրված, ապա ո՞րն է այն հանրայնացնելու նպատակը՝ գործողություն չսկսած տապալե՞լը, թե՞ Ադրբեջանի համար նոր ագրեսիայի հիմք նախապատրաստելը։
ՀՀ տարածքային ամբողջականության և ինքնիշխանության խախտումներն անթույլատրելի են և բոլոր կարմիր գծերը վաղուց հատված են. սա արդեն բոլորին է պարզ։
Նաև շատ հստակ է, որ այս իշխանությունը ոչ միայն չի կանխելու Հայաստանի անկումը, այլ՝ իր գործողություններով նպաստելու է։
Այս փուլում իշխանությանը օդի ու ջրի պես անհրաժեշտ են նոր քաղաքական զոհեր՝ հանրությանը մատուցելու, իր հետ քաղաքական պատասխանատվություն կրողների շարքերը կտրուկ ընդլայնելու և ճշմարտությունը լղոզելու համար», - Facebook-ում գրել է ընդդիմադիր պատգամավորը։

Генштаб должен действовать, а не выступать с заявлениями: все красные линии уже давно пересечены – Тигран Абрамян
30/09/2022 11:19
Генеральный штаб должен действовать, а не говорить, считает секретарь парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
По его словам, странным образом Генштаб постоянно выдвигается на передовую пропаганды, причем, звучащие заявления вызывают больше проблем и вопросов, нежели дают ответы на интересующие общество вопросы.
Министр обороны, его заместители ничего не говорят, но непонятно почему, то начальник Генштаба выступает с удивительными заявлениями, то его заместитель.
Заместитель начальника Генштаба заявляет, что, в конечном счете, у нас есть приказ по восстановлению суверенных территорий Армении, и обязательством Вооруженных сил является исполнение приказа вышестоящего и мы "все сделаем, чтобы достичь этого".
Генштаб должен действовать, а не выступать с заявлениями. Если стоит подобная задача, то зачем её обнародовать? Чтобы провалить действие, которое ещё не началось или подготовить новую основу для агрессии Азербайджана?
Нарушения территориальной целостности и суверенитета Республики Армения неприемлемы, и все красные линии уже давно пересечены: это уже всем понятно.
Также очень четко, что эти власти не только не предотвратят падение Армении, но и будут способствовать этому своими действиями.
На этом этапе властям как воздух и вода нужны новые политические жертвы, чтобы преподнести обществу для резкого расширения круга тех, кто разделит с ним политическую ответственность, и для сокрытия правды», - написал на своей странице в Facebook оппозиционный депутат.