Ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները, խուճապ ստեղծելու նպատակով, կեղծ լուրեր են տարածում, թե մոտակա օրերին ՌԴ խաղաղապահ ուժերը Արցախից դուրս են գալու
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը հայտարարել է․
«Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և լիազորությունների իրականացմանը, իրազեկում է, որ ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները զանգահարում են Արցախի պետական կառույցների կայքերում առկա հեռախոսահամարներին և մոտակա օրերին ՌԴ խաղաղապահ ուժերի Արցախից դուրս գալու վերաբերյալ կեղծ լուրեր են տարածում՝ նպատակ ունենալով խուճապ տարածել բնակչության շրջանում։ Առաջիկա օրերին չեն բացառվում նաև պետական կառույցների կայքերի վրա հաքերային հարձակումները։
Արցախի Հանրապետության ԱԱԾ-ն համապատասխան քայլեր է ձեռնարկում հնարավոր զարգացումները կանխարգելելու համար:
Կոչ ենք անում չտրվել կեղծ լուրերի և հետևել միայն պաշտոնական լրահոսին:
Կասկածելի բովանդակությամբ զանգեր ստանալու դեպքում դիմեք Արցախի Հանրապետության ԱԱԾ պաշտոնական կայքէջին կամ զանգահարեք թեժ գծի հեռախոսահամարներին՝ 047-94-41-26 և 41-26»:

СНБ Арцаха: Спецслужбы Азербайджана распространяют ложные сведения о выводе российских миротворцев из Арцаха
Служба национальной безопасности Республики Арцаха распространила сообщение, в котором говорится:
«Служба национальной безопасности Республики Арцах, оставаясь верным осуществлению возложенных на него законодательством функций и полномочий в сфере обеспечения информационной безопасности, информирует о том, что азербайджанские спецслужбы звонят по телефонным номерам, указанным на сайтах государственных структур Арцаха, и распространяют ложные сведения о выводе российских миротворческих сил из Арцаха в ближайшие дни с целью распространения паники среди населения. В ближайшие дни не исключены также хакерские атаки на сайты государственных структур.
СНБ Арцаха принимает соответствующие меры для предотвращения возможных развитий.
Призываем не поддаваться фейковым новостям и следить только за официальной информацией.
При получении звонков с сомнительным содержанием обращаться на официальный сайт СНБ Республики Арцах или звонить по телефонам горячей линии 047-94-41-26 и 41-26».