Մենք Արցախին մենակ չենք թողնելու․ Ալեն Սիմոնյան
Այն գործողությունները, որոնք արվում են այսօրվա իշխանությունների կողմից, ապացույցն են նրա, որ մենք Արցախին մենակ չենք թողնելու, խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը։
«Արցախի ժողովրդի իրավունքները պահելու, պաշտպանելու և տանելու ենք առաջ, ինչպես եղել է վերջին 30 տարվա ընթացքում», - ասաց Սիմոնյանը։
Անդրադառնալով Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագիր կնքելուն՝ ԱԺ նախագահն ասաց, թե շատ փոքր վստահություն ունի մեր հարևանների նկատմամբ։
«Տեսնում ենք ճանապարհ, որով կարելի է գնալ, կստացվի, թե ոչ... տեսնում ենք, որ ներգրավված են միջազգային գործընկերներ», - ասաց Ալեն Սիմոնյանը։

Мы не оставим Арцах в одиночестве – Ален Симонян
Действия, которые предпринимаются сегодняшними властями, являются доказательством того, что мы не оставим Арцах в одиночестве, заявил сегодня спикер парламента Армении Ален Симонян в беседе с журналистами.
«Мы будем защищать и продвигать права народа Арцаха, как это делалось в течение последних 30 лет», - сказал Симонян.
Касаясь заключения мирного договора с Азербайджаном, спикер парламента сказал, что он мало доверяет нашим соседям.
«Мы видим путь, по которому можно идти, получиться или нет…мы видим, что в этот процесс вовлечены международные партнеры», - сказал он.