Կուտականի հատվածում ինտենսիվ փոխհրաձգություն չի արձանագրվել. ՊՆ խոսնակ
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից արձագանքել են Ազգային ժողովի մարդու իրավունքների և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանի գրառմանը, թե ադրբեջանական զինված ուժերը հոկտեմբերի 7-ի առավոտից Գեղարքունիքի հատվածում կրակել են հայկական դիրքերի ուղղությամբ:
«Այսօր ինտենսիվ փոխհրաձգություն հիշյալ ուղղությամբ չի արձանագրվել, զոհեր ու վիրավորներ չկան: Այս պահի դրությամբ փոխհրաձգություն չկա»,- Aysor.am-ին ասաց ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արամ Թորոսյանը։
Նշենք՝ Թագուհի Թովմասյանը գրել էր, որ Գեղարքունիքի սահմանապահ դարձած բնակավայրերից Կուտականի բնակիչներն ահազանգել են, որ թշնամին հոկտեմբերի 7-ի  առավոտից՝ ժամը 9:00-ից մինչ այժմ որոշակի դադարներով, շարունակ հրաձգային զինատեսակներից կրակ է բացում տեղի հայկական դիրքերի ուղղությամբ:

Интенсивной перестрелки на участке села Кутакан не зафиксировано – пресс-секретарь Минобороны
Министерство обороны Армении отреагировало на опубликованную председателем постоянной комиссии по защите прав человека и общественным вопросам, депутатом фракции «Честь имею» Тагуи Товмасян запись о том, что ВС Азербайджана 7 октября с утра обстреливают армянские позиции на участке Гегаркуника.
«Сегодня интенсивной перестрелки на упомянутом направлении не зафиксировано, жертв и раненых нет», - сказал Aysor.am пресс-секретарь Минобороны Арам Торосян.
Отметим, что Тагуи Товмасян написала, что жители ставшего приграничным населенного пункта Кутакан Гегаркуникской области Армении сообщили, что 7 октября, с 09:00 до сих пор, враг, с некоторым перерывом, все время обстреливает армянские позиции из стрелкового оружия.