Նիկոլ Փաշինյանի և նրա հանցախմբի անդամների գործունեությունն ապօրինի է․ Էդգար Ղազարյան
ՀՀ Անկախության հռչակագրի 12-րդ կետի հստակ պահանջ է, որ այն հիմք պետք է հանդիսանա պետական մարմինների գործունեության համար, գրել է նախկին դեսպան Էդգար Ղազարյանը։
«Եթե պետական մարմինների գործունեությունը չի համապատասխանում Անկախության հռչակագրի դրույթներին, ապա պետք է ոչ թե չեղարկել Հռչակագիրը, այլ հեռացնել պետական մարմինները զբաղեցնող պաշտոնյաներին։
Նիկոլ Փաշինյանի և նրա հանցախմբի անդամների գործունեությունն ապօրինի է։
Նրանք խաբեությամբ տիրացել են մեր ժողովրդի սահմանադրական և օրինական իշխանությանը և այն չարամտորեն ծառայեցնում են հայ ժողովրդի թշնամիների շահերին», - գրել է նա։

Эдгар Казарян: Деятельность Никола Пашиняна и его преступной группировки – незаконная
Есть конкретное требование пункта 12 Декларации о независимости Армении, что она должна служить основой деятельности государственных органов, написал на своей странице в Facebook общественно-политический деятель Эдгар Казарян.
«Если деятельность государственных органов не соответствует положениям Декларации о независимости, то следует не отменять Декларацию, а увольнять должностных лиц, занимающих государственные должности.
Деятельность Никола Пашиняна и его преступной группировки – незаконная.
Они обманом захватили конституционную и законодательную власть нашего народа и злонамеренно используют ее в интересах врагов армянского народа», - написал он.