Ուկրաինայում ՀՀ դեսպանությունը շարունակում է աշխատել` միաժամանակ ձեռնարկելով անվտանգության անհրաժեշտ միջոցներ. ԱԳՆ
11/10/2022 12:48
Ուկրաինայում Հայաստանի դեսպանությունը  շարունակում է աշխատել` միաժամանակ ձեռնարկելով անվտանգության անհրաժեշտ և հասանելի միջոցները: «Արմենպրես»-ի հարցմանն ի պատասխան՝ այս մասին ասել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Վահան Հունանյանը:
Հունանյանը նաև հայտնել է, որ հոկտեմբերի 10-ին Կիևին հասցրած հարվածներից ՀՀ դեսպանության շենքը չի վնասվել:

Посольство Армении в Украине продолжает работу, соблюдая все необходимые меры безопасности – МИД Армении
11/10/2022 13:22
Посольство Республики Армения в Украине продолжает работу, соблюдая все доступные и необходимые меры безопасности. Об этом в ответ на запрос «Арменпресс» заявил пресс-секретарь МИД РА Ваан Унанян.
Ваан Унанян также сообщил, что в результате обстрелов Киева 10 октября здание посольства Республики Армения не пострадало.