Կառավարությունը որոշել է փակել Վ. Բրյուսովի անվան պետական համալսարանը. Ահազանգ
ՀՀ կառավարությունը որոշել է փակել Վ. Բրյուսովի անվան պետական համալսարանը. այս մասին ահազանգել է համալսարանի Սոցիալական գիտությունների և սերվիսի ֆակուլտետի դեկան Ցոլակ Ակոպյանը:
«Երեկ պարզվեց, որ ԿԳՄՍ-ում գաղտնի նախագիծ է շրջանառվում, որով նախատեսում են փակել Վ. Բրյուսովի անվան պետական համալսարանը։ Այս «ժողովրդավար» կառավարության համար կարծես սովորական աշխատաոճ է դարձել կարևոր որոշումների թաքուն ընդունումը։
Ի դեպ, երեկ, երբ Հոգաբարձուների խորհրդի նիստում քննարկվում էր ռեկտորի ընտրության մրցույթ հայտարարելու հարցը, օրակարգի հաստատմանը դեմ էին արտահայտվում Կառավարության ներկայացուցիչները ՝ բերելով այն փաստարկը, թե այս պահին շրջանառվում է բուհերի միավորման հարցը։
Մեկ է, չեք կարողանալու մեկ որոշմամբ վերացնել 90-ամյա ավանդույթ ունեցող բուհը», - Facebook-ում գրել է դեկանը:

Правительство решило закрыть Государственный университет имени В.Брюсова
Правительство Армении  решило закрыть Государственный университет имени В. Я. Брюсова. Об этом сообщил декан факультета социальных наук и сервиса Цолак Акопян.
«Вчера выяснилось, что министерство образования, науки, культуры и спорта ввело в обращение тайный проект, которым предусматривается закрыть Государственный университет имени В. Я. Брюсова. Для этого "демократического" правительства, кажется, стало обычной рабочей практикой тайное принятие важных решений.
Кстати, вчера, когда на заседании Совета попечителей обсуждался вопрос объявления конкурса по выбору ректора, представители правительства выступили против утверждения повестки, приведя в качестве аргумента тот факт, что в данный момент обсуждается вопрос объединения вузов.
Все равно, вам не удастся одним решением уничтожить имеющий 90-летнюю традицию вуз», - написал на своей странице в Facebook декан.