«Հրապարակ». ՔՊ-ի հետաձգված համագումարը տեղի կունենա հոկտեմբերի 29-ին
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ի հետաձգված համագումարը, ըստ ամենայնի, տեղի կունենա հոկտեմբերի 29-ին։ ՔՊ վարչությունը նման որոշում է կայացրել, և եթե ֆորսմաժոր չլինի, այլևս չի հետաձգվի։ Համագումարը կկայանա Մարզահամերգային համալիրում։ Ինչո՞ւ է այդ օրն ընտրվել. ասացին, որ նոյեմբերից համալիրը նորոգման է կանգնում։
Հիշեցնենք, որ համագումարը պետք է տեղի ունենար սեպտեմբերի 18-ին, սակայն սահմանին լարվածության պատճառով հետաձգվեց։ Համագումարի ընթացքում ՔՊ-ն նոր վարչություն պետք է ընտրի, 16 տեղի համար 48 թեկնածու է պայքարում»։

«Грапарак»: Съезд партии «Гражданский договор» состоится 29 октября
Газета «Грапарак» пишет, что съезд партии «Гражданский договор», по всей видимости, состоится 29 октября. Соответствующее решение принял совет правления «Гражданского договора», и если не будет форс-мажора, съезд больше не будет отложен.
«Съезд пройдет в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна. Почему выбран этот день? Сказали, что с ноября СКК встанет на ремонт.
Напомним, что съезд партии «Гражданский договор» должен был состояться 18 сентября, однако из-за эскалации напряженности на границе был отложен. На съезде будет избрано новое правление «Гражданского договора», на 16 мест претендуют 48 кандидатов», - пишет газета.