Հաջորդ շաբաթ Հայաստան կայցելի ԱՄՆ կոնգրեսականների մեծ պատվիրակություն
Առաջիկա շաբաթվա ընթացքում ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի մեծ պատվիրակություն կժամանի Հայաստան, «Փաստինֆո»-ին հայտնել է ԱԺ նախագահի մամուլի խոսնակ Ծովինար Խաչատրյանը։
Նա հավելել է, որ այցի հստակ օրը հայտնի կդառնա ավելի ուշ։ Ծովինար Խաչատրյանը նշել է նաև, որ պատվիրակության կազմի վերաբերյալ առայժմ որևէ բան չի կարող հայտնել.
«Կազմի վերաբերյալ դեռ որևէ բան չեմ կարող ասել, բայց կարող եմ նշել, որ բավականին ներկայացուցչական կազմով են գալիս: Նրանք դեռ ամռանը պետք է գային Հայաստան, բայց ինչ-ինչ պատճառներով չստացվեց, և այցը տեղափոխվել է մյուս շաբաթ»:

На следующей неделе в Армению прибудет большая делегация конгрессменов США
На следующей неделе в Армению прибудет большая делегация Палаты представителей Конгресса США, сообщила в беседе с «ФактИнфо» пресс-секретарь спикера Национального Собрания Армении Цовинар Хачатурян.
Она добавила, что точная дата визита станет известна позже. Цовинар Хачатрян отметила, что сказать что-либо о составе делегации на данный момент не может.
«Но могу отметить, что прибудет довольно представительная делегация. Их прибытие в Армению ожидалось еще летом, но по каким-то причинам не получилось, и их визит был перенесен на следующую неделю», - сказала она.