Այն իշխանությունը, որի ՊՆ ղեկավարությունը լուռ հետևում է, թե ինչպես են դավադրաբար հանձնել հողերը, քայքայել պետությունն ու բանակը, որևէ դրական նախաձեռնություն անել չի կարող․ Զաքարյան
13/10/2022 17:03
Կառավարության նիստի այսօրվա ճամարտակության իմաստը ոչ թե եռասմյա հավաքի ժամկետը կրճատելն է, այլ բոլոր զինապարտ քաղաքացիներին անխտիր 25 օրյա ծառայության տանելը, անդրադառնալով եռամսյա հավաքները 25-օրյա հավաքների փոխարինելու վերաբերյալ կառավարության նիստում հնչեցված ՊՆ-ի որոշմանը՝ կարծիք է հայտնել Պաշտպանության նախկին փոխնախարար, ՀՀԿ ԳՄ անդամ Արտակ Զաքարյանը։
«Լավ բան է սա թե վատ, մեկնաբանելու կարիք չկա: Այն իշխանությունը, որի ՊՆ ղեկավարությունը լուռ հետևում է թե ինչպես են դավադրաբար հանձնել հողերը, հսկայական զոհերի պատճառ դարձել և շարունակում են քայքայել պետությունն ու բանակը, որևէ դրական նախաձեռնություն անել չի կարող:
Որքան հիշում եմ, սա պաշտպանության ոլորտում կապիտուլյանտների կողմից հայտարարված, բայց այդպես էլ կյանքի չկոչված հերթական «նորամուծությունն» է: Իրենց արևին շվեյցարական մոդելից մի առանձին դետալ են վերցրել, ցանկանում են կիրառել:
Բանակում ցանկացած բարեփոխում պետք է սկսել հայրենիքի դեմ գործած դավաճանության համար կապիտուլացված խունտային պատասպանատվության ենթարկելուց»,- սոցցանցի իր էջում գրել է Արտակ Զաքարյանը:

Та власть, руководство Минобороны которой молча следит, как предательски сдают территории, разрушают государство и армию, не может инициировать что-то хорошее – Артак Закарян
Смысл разглагольствований на сегодняшнем заседании правительства состоял не в сокращении срока трехмесячных сборов, и в отправке на 25-дневную службу всех военнообязанных граждан без исключения. Такое мнение высказал бывший заместитель министра обороны, член исполнительного органа Республиканской партии Армении Артак Закарян, касаясь решения Минобороны Армении о сокращении трехмесячных сборов резервистов до 25 дней.
«Нет нужды комментировать, хорошо это или плохо. Та власть, руководство министерства обороны которой молча следит как предательски сдают территории, стало причиной огромных жертв и продолжают разрушать государство и армию, не может инициировать что-то хорошее.
Насколько я помню, это – объявленное капитулянтами в сфере обороны, но так и реализованное очередное "нововведение". Дескать, взяли какую-то отдельную деталь из швейцарской модели, и хотят применить.
Любую реформу в армии нужно начинать с привлечения к ответственности капитулировавшей хунты, совершившей предательство против родины», - написал на своей странице в Facebook Артак Закарян.